Lampy ścienne znane są z tego, że poprzez pośrednie światło, które rozpraszają, tworzą przyjemną atmosferę i nastrój. Pozytywne oddziaływanie tych lamp można wykorzystać nie tylko do oświetlenia wnętrz domowych, lecz także, jeśli potrzebne jest nastrojowe i spełniające normy oświetlenie, w pomieszczeniach biurowych i firmowych. Biurowe lampy ścienne mogą swoją optyką i efektami świetlnymi indywidualnie kształtować aranżację poszczególnych pomieszczeń, dodawać im wartości, i ewentualnie podkreślać eksponaty wystawowe dla partnerów handlowych i klientów, prezentując je we właściwym świetle.
Oświetlenie biurowe podlega w Niemczech określonym przepisom (EN 12464 „Oświetlenie stanowisk pracy we wnętrzach”), dotyczącym natężenia oświetlenia i wiążącego się z tym wyposażenia w różne lampy biurowe. Oświetlenie ogólne, do którego zaliczylibyśmy także biurowe lampy ścienne, musi posiadać natężenie oświetlenia 500 luksów. By to osiągnąć, można zastosować np. oświetlenie sufitowe w połączeniu z lampami ściennymi. Natężenie oświetlenia 500 luksów musi zostać uzupełnione na każdym pojedynczym stanowisku pracy z monitorem jeszcze o 200-300 luksów. Zadanie to biorą na siebie najczęściej specjalne lampy do stanowisk pracy lub lampki biurkowe. W odniesieniu do wszystkich rodzajów lamp w biurze obowiązuje zasada, że wprawdzie muszą one wytwarzać wystarczająco jasne światło, ale nie wolno im w żadnym wypadku oślepiać.
W przeciwieństwie do lamp ściennych używanych w salonie lub na korytarzu w domu, biurowe lampy ścienne zazwyczaj robią wrażenie skromnych i trochę chłodnych. Emanują dzięki temu profesjonalizmem i powagą. Duży wybór lamp ściennych do biur i pomieszczeń firmowych ułatwia dekoratorom znalezienie odpowiedniej lampy do każdego biura.
***Gwarancja dostawy do Świąt Bożego Narodzenia obowiązuje wyłącznie w przypadku oznaczonych artykułów: „W magazynie. Dostawa do Świąt”. Realizacja dostawy przed świętami Bożego Narodzenia jest możliwa tylko i wyłącznie po dokonaniu płatności za towar w dniu złożenia zamówienia (dotyczy to w szczególności metody płatności „Przedpłata”). W przypadku artykułów gabarytowych dostawca usług spedycyjnych skontaktuje się bezpośrednio i uzgodni datę dostawy, na którą jako firma nie mamy wpływu. Zamówienia są realizowane jako kompletna dostawa. Jeśli złożone zamówienie zawiera także produkty, które nie są oznaczone jako dostępne w magazynie, obowiązuje wówczas czas dostawy widniejący przy produkcie z najdłuższym czasem wysyłki.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.