- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- ...
- 7
- Dalej
11% RABATU od 499 zł & 14% RABATU od 799 zł
Lampy ścienne nie tylko zapewniają najpiękniejsze światło, ale również elegancko wyglądają, nie ma co do tego wątpliwości. Szczególnie te warianty, które w swojej konstrukcji mają drewniane elementy: to właśnie drewno sprawia, iż lampa posiada swoje naturalne piękno. Umieszczona zawsze na wysokości oczu, obojętnie czy na korytarzu, w jadalni i salonie lub w pokoju dziecięcym stanowi zawsze dodatkową ozdobę. W modnym stylu skandynawskim, rustykalnym lub w bardzo nowoczesnym wydaniu – zmienia miejsce nie do poznania.
Również w przypadku lamp ściennych z drewna wybór wzorów jest ogromny. Drewno zawsze determinuje charakter lampy – czasem mniej, a czasem bardziej – i nadaje jej niepowtarzalny, naturalny wygląd. Design sam w sobie może być tak różny, jak różne są wyobrażenia – albo życzenia użytkowników.
Jeśli potrzebny jest zredukowany, minimalistyczny design z fantastycznym efektem naturalności, to drewniana lampa ścienna sprawdzi się idealnie. A dokładniej: drewniany kinkiet o stylowej, bardzo płaskiej, futurystycznej formie – ze zintegrowanymi na stałe diodami LED. Można sobie teraz zadać pytanie, dlaczego akurat zintegrowane na stałe diody LED? Otóż dlatego, że obecnie tylko one są tak płaskie, że można je stosować w najróżniejszych, najbardziej atrakcyjnych projektach – w formie płytek LED. Trudno sobie raczej wyobrazić kinkiet o grubości zaledwie kilku centymetrów wyposażony w żarówkę tradycyjną.
Oczywiście, że tak. I do tego w różnych wersjach. Są takie, w których przełącznik znajduje się bezpośrednio na oprawie. Służy on do włączania i wyłączania lampy, a w niektórych przypadkach również do regulacji jasności. Miejsce zastosowania? Np. nad sofą jako dodatkowa lampka do czytania. Albo obok łóżka w sypialni – dla tych wszystkich, którzy niekoniecznie chcą mieć na szafce nocnej standardową lampę stołową. Również te lampy są podłączane za pomocą przyłącza ściennego.
Są też drewniane lampy ścienne z przełącznikiem na przewodzie zasilającym. Taki przewód jest wyposażony we wtyczkę, którą można łatwo podłączyć do najbliższego gniazda wtykowego. Wystarczy tylko zamontować lampę ścienną na ścianie, włożyć wtyczkę do gniazda, nacisnąć przełącznik i włączyć światło. Np. w pokoju dziecięcym.
Ależ oczywiście. Bądźmy szczerzy: przestarzała technologia w formie żarówek tradycyjnych lub lamp halogenowych nie stanowi już alternatywy - nie przynosi korzyści ani dla portfela, ani dla środowiska. Dlatego: LED to teraźniejszość i przyszłość nowoczesnej technologii oświetleniowej i naturalnie jest stosowana w kinkietach z drewna. A propos stosowania: technologia LED jest stosowana w kinkietach z drewna – podobnie jak w większości innych lamp – na dwa sposoby.
Pierwszy to zintegrowane na stałe płytki LED, które są bardzo kompaktowe i nie trzeba zaprzątać sobie głowy wymianą żarówki. Drugi to oczywiście lampy z wymiennymi żarówkami LED. E27? E14? GU10 a może G9? To wszystko nie stanowi żadnego problemu. Dzięki znormalizowanym gwintom diodę LED można wkręcić lub wetknąć w każdą standardową oprawę. Potrzebna jest elegancka, drewniana lampa ścienna z różnymi scenariuszami świetlnymi? Wystarczy wkręcić w oprawę lampy ściennej z drewna z wymiennym źródłem światła inteligentną żarówkę Smart Home, a potem można układać harmonogramy czasowe, ściemniać lampę, tworzyć scenariusze oświetleniowe i wiele, wiele więcej.
Tak, ale nie wszystkie. To zawsze zależy od lampy wybranej podczas zakupów w sklepie i od informacji zawartych w szczegółach dotyczących produktu. Jeśli jest tam adnotacja „możliwość ściemniania – tak”, to zwykle będzie potrzebny odpowiedni, zewnętrzny ściemniacz. A potem... potem trzeba jeszcze sprawdzić, czy wybrana lampa ścienna jest wyposażona w zintegrowane diody LED czy wymienne źródła światła.
W pierwszym przypadku ściemnianie jest możliwe od razu po przyniesieniu wymarzonej lampy do domu, kiedy wszystko jest już podłączone. W drugim przypadku trzeba jeszcze wybrać źródło światła. W przypadku wybrania żarówki LED – naprawdę warto to zrobić – trzeba się upewnić, że jest ściemniana. Ale to również nie jest żaden problem, ponieważ taką informację można znaleźć w szczegółach dotyczących produktu każdej żarówki. A później... tak, później można już ściemniać do woli. Jaśniej, ciemniej, jaśniej, ciemniej, jaśniej – wiadomo, jest przecież tyle możliwości.
Słodka owieczka w zabawnych niebieskich skarpetkach, śliczny jamnik o uroczym spojrzeniu albo prawdziwy statek piracki – no może prawie prawdziwy. Albo może wóz strażacki? Nie, to nie jest pytanie do naszych klientów. Raczej do ich dzieci – albo nawet wnuków. To nie były nasze propozycje nowej lampy ściennej z drewna do korytarza lub jadalni. Ale takie właśnie lampy ścienne z drewna doskonale pasują do pokoju dziecięcego i są bardzo popularne. Do każdego gustu, każdego wieku i każdego hobby znajdzie się odpowiednia lampa ścienna z drewna. Z przytulnym zwierzątkiem, słodkim słoneczkiem, chmurką albo w formie boiska piłkarskiego.
Aby całość nie była tylko słodka i przyjazna dla dzieci ze względu na design, ale i praktyczna, wiele lamp ściennych z drewna posiada przewód zasilający i wtyczkę, którą z łatwością można podłączyć do gniazda wtykowego. Wystarczy przymocować lampę ścienną w pobliżu gniazda wtykowego i maluchy będą ją mogły łatwo zapalać za pomocą przełącznika, jeśli w nocy zrobi się zbyt ciemno lub strasznie.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.