- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- Dalej
Rodzinny wypad nad morze, pierwszy dzień dziecka w szkole lub własny ślub. Wszystko to są chwile, które chciałoby się zatrzymać na zawsze. Dzięki fotografii po części się to udaje. Ścienną aranżację takich nacechowanych emocjonalnie zdjęć łagodnie podkreśla oświetlenie obrazów. Kieruje ono skupioną wiązkę nastrojowego światła na szczęśliwe momenty i eksponuje bardzo osobiste akcenty w pomieszczeniach mieszkalnych.
W zasadzie dokładnie tak samo jak zwykłe lampy sufitowe, czy kinkiety. Pierwszym krokiem powinno być zawsze wyłączenie bezpiecznika – dla własnego bezpieczeństwa! Po poluzowaniu śrub przy kostce zaciskowej należy odpowiednio podłączyć przewody. Następnie trzeba zamocować lampy za pomocą odpowiednich śrub na ścianie i ponownie włączyć bezpiecznik. Na wszelki wypadek lepiej jednak skorzystać z pomocy zaufanego elektryka.
Wskazówka: lampy do oświetlenia obrazów należy zamontować na środku, kilka centymetrów w górę nad obrazem lub rodzinnym zdjęciem. Tylko w ten sposób można perfekcyjnie oświetlić drogocenną dekorację. W przypadku dużych zdjęć być może będzie trzeba zainstalować kilka lamp pełniących rolę oświetlenia obrazów. Należy również pamiętać, że jeśli w grę wchodzi szkło, powinno posiadać powłokę antyrefleksyjną, aby po włączeniu lamp nie powstawały żadne niepożądane odbicia.
Nietrudno się domyślić, że oświetlenie obrazów funkcjonuje w większości przypadków w oparciu o technologię LED. Technologia LED ma wiele zalet. Jedna z nich sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku oświetlenia obrazów. Nowoczesna technologia oświetleniowa umożliwia tworzenie kompaktowych projektów. Dzięki temu lampy mogą mieć bardzo smukłą konstrukcję, która dyskretnie pozostaje w tle. Właśnie po to, żeby pięknie wyeksponować podświetlany obiekt.
Zalety źródeł światła LED w skrócie:
zużywają o 80-90% mniej energii niż żarówki tradycyjne
mają 50 razy dłuższą trwałość niż żarówki tradycyjne
są bardzo wytrzymałe, ponieważ nie mają żarnika, który mógłby się przepalić
po włączeniu zapewniają natychmiast 100% światła
wytrzymują do 50 000 godzin pracy
Do każdego zdjęcia i stylu dzieła sztuki pasuje inny materiał. Odpowiednie modele galeryjek można znaleźć za pomocą filtra „materiał”. Wystarczy trochę poszperać w poszukiwaniu inspiracji. Jest wiele możliwości – od mosiądzu i aluminium poprzez bambus i szkło aż po stal szlachetną i tworzywo sztuczne.
Również kolor oświetlenia warto dopasować do oświetlanego motywu. Ton w ton lub mocny kontrast – możliwości są nieograniczone. Odpowiedni model można znaleźć, korzystając w sklepie z filtra „kolor”. Można wybrać kolor czarny, biały i szary a także chrom, brąz i drewno – to tylko kilka przykładów.
Oświetlenie obrazów pozostaje w tle. Właśnie po to, aby jak najlepiej wyeksponować zdjęcie. Dlatego oświetlenie obrazów ma raczej prostą formę. Nie należy się spodziewać ekstrawaganckich modeli, chociaż kilka na pewno się znajdzie. Wystarczy zastosować filtr „styl” i wybrać opcję antyczny, design lub nowoczesny.
Pomimo, iż do ich głównego zadania należy oświetlenie obrazu, to jednak niektóre modele lamp nad obraz posiadają dodatkowe funkcje:
możliwość ściemniania
Wystarczy sprawdzić w szczegółach dotyczących produktu, czy dostępna jest funkcja ściemniania. Jeśli tak, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć przytulne oświetlenie akcentujące.
bezprzewodowa praca
Trzeba przyznać, że jest rzadkie, ale jednak istnieje: oświetlenie obrazów na baterie. Więcej informacji można znaleźć w opisie artykułu.
W przypadku dodatkowych pytań lub chęci uzyskania porady na temat oświetlenia obrazów prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców pod numerem telefonu 22 307 14 83 lub za pomocą formularza kontaktowego.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.