- Poprzednia
- 1
- 2
- Dalej
10% RABATU od 499 zł & 15% RABATU od 999 zł
Klasyczne halogenowe modele przestały stanowić konkurencję dla lamp LED oświetlających sufit, które cechują się efektywnością energetyczną i trwałością. Przez ostatnie lata technologia LED rozwinęła się do tego stopnia, że tradycyjne źródła światła powoli ustępują miejsca swoim oświetleniowym następcom. Będąc przy nowoczesnej technologii nie można zapomnieć o oświetleniu Smart Home, które umożliwia zmianę barwy światła lub aranżacji oświetleniowej za pomocą smartfona lub sterowania głosowego
Halogeny przez bardzo długi czas sprawdzały się jako źródło światła. Dzięki mocnemu strumieniowi świetlnemu i jednocześnie 100-procentowej czystości barw doskonale nadawały się do salonu. Jednak z nadejściem źródeł LED właściwie utraciły swoją dawną rolę.
Wysokiej jakości ledy posiadają wiele zalet...
oszczędzają 60% energii, a tym samym kosztów w porównaniu do lamp halogenowych
dzięki trwałości do 50 000 godzin są całkowicie bezobsługowe
zużywają mniej energii, generując jednocześnie większą jasność (lumeny)
dzięki barwie światła o temperaturze 3 000 kelwinów zapewniają wyjątkowo „ciepłe” światło
umożliwiają indywidualną aranżację w ramach Smart Home
Zasadniczo lampa LED oświetlająca sufit to produkt ze zintegrowanymi diodami LED. Ze względu na bardzo długą żywotność diod nie ma konieczności wymiany źródła światła. Przy codziennym czasie pracy wynoszącym 4 godziny świecą one około 30 lat lub nawet dłużej. Bardziej prawdopodobne jest to, że użytkownik kupi sobie w tym czasie nową lampę niż to, że zawiedzie go źródło światła.
W sklepie lampy.pl, w zakładce „lampy LED oświetlające sufit” można jednak znaleźć również „klasyczne” lampy oświetlające sufit ze standardowymi gwintami, które dostarczamy wraz z żarówkami LED. Na przykład z doskonałymi żarówkami LED Easydim z gwintem E27. Tego typu żarówki można oczywiście wymieniać.
Informację na temat możliwości wymiany żarówki w lampie oświetlającej sufit można znaleźć na etykiecie efektywności energetycznej. Informacja „diody LED są w lampie niewymienne” wskazuje, że mamy do czynienia z produktem ze zintegrowanymi diodami LED, których oczywiście się nie wymienia.
Dobry standard to 800 lumenów w przypadku lampy oświetlającej sufit i dodatkowo 400 lumenów w modelu z zintegrowaną lampką do czytania.
Lampa LED oświetlająca sufit na wygenerowanie 800 lumenów zużywa ok. 9 watów, a na 400 lumenów w lampce do czytania dodatkowo ok. 5 watów. Dla porównania: tradycyjna żarówka zużyłaby do wyprodukowania takiej mocy światła w sumie 100 watów – to duża oszczędność.
Niektóre wysokiej jakości modele generują jeszcze większą ilość lumenów. Ich jasność można zazwyczaj regulować za pomocą zintegrowanego ściemniacza. Dzięki temu w każdej sytuacji mamy do dyspozycji odpowiednie oświetlenie – od czytania książki, aż po relaksującą drzemkę.
Wiele z nich tak. Lampka do czytania już od dawna podnosi standard poczucia komfortu we wnętrzu. W tym przypadku lampa oświetlająca sufit to połączenie światła pośredniego emitowanego przez górny klosz ze światem bezpośrednim lampki do czytania. Światło pośrednie wspomaga oświetlenie ogólne, ponieważ skierowane na sufit odbija się od niego, a potem delikatnie i bez efektu oślepiania rozprasza się po pomieszczeniu. Lampka do czytania idealnie sprawdza się jako oświetlenie strefowe – w miejscach w których musimy bardziej wytężać wzrok, takich jak kącik do czytania lub szydełkowania.
Po co rezygnować z praktycznego pokrętła w podstawie, dzięki któremu w każdej chwili można ustawić odpowiednią jasność? Najlepiej osobno dla lampy oświetlającej sufit i dla lampki do czytania. Dokładnie tak, właśnie takiego komfortu należy oczekiwać również w przypadku lamp LED oświetlających sufit.
Jeśli w szczegółach dotyczących produktu na lampy.pl znajduje się informacja „ściemniacz: w zestawie”, to lampę LED oświetlającą sufit można bez problemu ściemniać bez konieczności stosowania dodatkowych akcesoriów.
Co istotne, technologia oświetleniowa LED działa jednak nieco inaczej niż ma to miejsce w przypadku klasycznych lamp halogenowych, dotyczy to również funkcji ściemniania. Dlatego nie każdy produkt jest wyposażony w ściemniacz, a wtedy nie można go również ściemniać za pomocą ściemniaczy zewnętrznych. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Dane kontaktowe można znaleźć poniżej.
Technika oświetleniowa oferuje dzisiaj wiele możliwości. Na przykład opcję płynnej zmiany barwy od czerwonej poprzez zieloną aż do niebieskiej. Albo zmianę temperatury światła z przytulnej ciepłej bieli na bardziej rześką uniwersalną biel. Jednak w przypadku lamp LED oświetlających sufit nadal jest to funkcja specjalna, a nie standardowa.
Wskazówka dla wszystkich, którzy mają wyższe wymagania odnośnie lamp – oferta wiodących producentów oświetlenia Smart Home obejmuje również lampy LED oświetlające sufit w wersji Smart Home, np. sterowane za pośrednictwem ZigBee Q Smart Home Lights marki Paul Neuhaus. Zintegrowane źródła światła można łatwo obsługiwać za pomocą smartfona, co daje niezliczone możliwości, począwszy od zmiany barwy światła aż po programowane harmonogramy oświetleniowe.
Odpowiednie produkty można znaleźć w kategorii oświetlenie Smart Home.
Zasadniczo lampy LED oświetlające sufit mają stałą wysokość. Dlatego należy zwrócić uwagę na informację dotyczącą wysokości zawartą w szczegółach dotyczących produktu na stronie lampy.pl i odpowiednio dopasować produkt do wysokości pomieszczenia. Możliwość regulacji zapewnia najczęściej lampka do czytania. Jest ona zamocowana na elastycznym, bądź ruchomym ramieniu i można ją w każdej chwili ustawić w żądanej pozycji. Dzięki temu nie trzeba już dopasowywać położenia gazety do kierunku padania światła, a wystarczy skierować światło na gazetę.
I bądźmy szczerzy, to właśnie jest komfort oświetlenia!
W przypadku dodatkowych pytań dotyczących lamp LED oświetlających sufit lub konkretnych produktów prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 albo użyć formularza kontaktowego. Czekamy na kontakt!
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.