- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- ...
- 70
- Dalej
10% RABATU od 499 zł & 15% RABATU od 999 zł
Są miłośnicy gotowania, którzy uwielbiają spędzać długie godziny w kuchni. Tylko po to, aby wypróbowywać nowe przepisy. Dla innych kuchnia to tylko miejsce, w którym można coś szybko podgrzać albo przygotować kanapki. Niezależnie od tego jakim typem jesteśmy powinniśmy wziąć sobie do serca złotą regułę: w kuchni nie można się obejść bez światła. A dokładniej mówiąc, bez oświetlenia ogólnego. Bez światła ciężko przygotować nie tylko smaczny obiad czy również kanapki. A która lampa zapewni w kuchni najlepsze światło do optymalnego oświetlenia ogólnego? Zgadza się! Lampa sufitowa. I to w najróżniejszych wariantach.
No cóż, właściwie wszystko zależy od gustu, stylu aranżacji wnętrza i rozmieszczenia. Zarówno gust, jak i układ w pomieszczeniu decydują o tym, jaką formę powinna mieć lampa sufitowa do kuchni.
Wybór jest naprawdę ogromny. Kuchenne lampy sufitowe są dostępne w najróżniejszych stylach i wariantach.
Jednak szczególną popularnością cieszą się w kuchni przede wszystkim:
lampy sufitowe z okrągłym kloszem:
klasyki wśród kuchennych lamp sufitowych. Powyższe modele są ponadczasowe: Pasują do wnętrza urządzonego w stylu nowoczesnym, ale nie tylko. Stanowią źródło najlepszego światła gwarantującego równomierne oświetlenie ogólne.
reflektory sufitowe lub spoty sufitowe:
w większości wielopunktowe. Są to modele wyjątkowo praktyczne, szczególnie w przypadku pomieszczeń z dużą ilością zakamarków. Pojedyncze głowice można obrócić w wybranym kierunku, w zależności od zapotrzebowania i upodobania. Powyższe rodzaje oświetlenia dostępne są w najróżniejszych kształtach – które z łatwością można dopasować do preferowanego stylu aranżacji od nowoczesnego, przez styl industrialny, aż po skandynawski.
plafony sufitowe lub panele:
Zaistniały właściwie dopiero dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii LED. Wyjątkowo modne, ponieważ oprócz licznych zalet oferują zwykle również różne praktyczne funkcje – takie jak ściemnianie, zmiana barw RGB lub zmiana temperatury światła.
Ależ oczywiście. Diody LED nie odeszły jeszcze do historii. To teraźniejszość, która dotyczy również kuchennych lamp sufitowych. Zdecydowanie do zalet diod LED należą:
oszczędność energii rzędu 90% w porównaniu do żarówek tradycyjnych i 60% w porównaniu do lamp halogenowych,
100% światła, bezpośrednio po naciśnięciu na przełącznik,
brak toksycznych substancji takich jak np. rtęć,
trwałość do 50 000 godzin – i brak konieczności konserwacji!
kompaktowa technologia oświetleniowa – pozwala na ogromną różnorodność w zakresie projektowania lamp.
Będąc przy oświetleniu LED nie można zapomnieć o dwóch wariantach: ze zintegrowaną na stałe technologią LED oraz wymiennymi źródłami światła ze standardową oprawą. Do tych drugich można łatwo wkręcić żarówkę LED i korzystać ze wszystkich jej zalet.
Industrialne, skandynawskie, klasyczne lub właśnie nowoczesne. Wybór jest ogromny – również w przypadku lamp sufitowych do kuchni. Wybór zależy od gustu użytkownika – styl nowoczesny jest obecnie bardzo modny – również w przypadku lamp sufitowych do kuchni. Nowoczesna technologia LED pozwala w prosty sposób oszczędzać pieniądze i korzystać z tak interesujących funkcji jak EasyDim czy zmiana barw RGB. Można więc wybrać taką nowoczesną lampę sufitową, która idealnie pasuje do użytkownika i jego kuchni.
Tak. Ale nie wszystkie. Zanim będzie można korzystać z tej praktycznej funkcji, trzeba najpierw wyjaśnić kilka spraw związanych z nową lampą. Po pierwsze, trzeba się zastanowić, jakiej lampy sufitowej szukamy. Czy chcemy w niej wymieniać żarówki i wkręcać żarówki LED? Jeśli tak, to trzeba sprawdzić, czy żarówki LED rzeczywiście są ściemniane. Taką informację można łatwo znaleźć w szczegółach dotyczących produktu. Jeśli w wierszu „Możliwość ściemniania” widnieje adnotacja „tak”, to potrzebny będzie już tylko odpowiedni ściemniacz zewnętrzny.
A może wybrana lampa sufitowa jest wyposażona w zintegrowaną technologię LED? W takim wypadku również trzeba sprawdzić, czy w wierszu „Możliwość ściemniania” jest adnotacja „tak”. Rzeczywiście jest „tak”? A więc, podobnie jak w poprzednim przypadku, brakuje nam już tylko odpowiedniego, zewnętrznego ściemniacza. Jeżeli w szczegółach dotyczących produktu występuje kombinacja „Możliwość ściemniania” – „tak” oraz w „Ściemniacz” - „zawiera” oznacza to, iż lampę można podłączyć i dowolnie ją ściemniać, bez użycia dodatkowego urządzenia.
Nasza rada: Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest lampa sufitowa LED wyposażona w funkcję EasyDim i pilot lub technologię SMART, dzięki której oświetleniem można sterować za pomocą własnego smartfona.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców telefonicznie lub za pomocą formularza. Dane kontaktowe można znaleźć poniżej.
Oczywiście, płaskie plafony - czyli panele LED są również są obecnie bardzo modne i często wybierane do wnętrz za sprawą nowoczesnej technologii LED. Tworzenie takich wyjątkowo smukłych i płaskich projektów stało się możliwe za sprawą zintegrowanych na stałe diod LED.
Można zadać sobie pytanie, jakie korzyści daje taki panel na kuchennym suficie. Jest ono bardzo uzasadnione. Ale i łatwo na nie odpowiedzieć. Tak zwane panele LED zapewniają ogromną oszczędność miejsca pod kuchennym stropem. Lampa, która zwisa w dół na środku pomieszczenia i zabiera cenną przestrzeń? W tym przypadku to niemożliwe. Przede wszystkim bardzo małe pomieszczenia z niskim stropem wydają się optycznie dużo większe.
Poza tym wzornictwo tych lamp jest zazwyczaj bardzo nowoczesne i uporządkowane. Nadaje to pomieszczeniu dodatkową strukturę i doskonale pasuje na przykład do minimalistycznego stylu wyposażenia wnętrz. Kolejną zaletą są zintegrowane diody LED, które sprawiają, iż cała powierzchnia klosza świeci równomiernie. Oznacza to, że nie ma na niej żadnych widocznych punktów świetlnych ani „ciemnych obszarów”.
W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą pod numerem telefonu 22 307 14 83, można również skorzystać z formularza kontaktowego.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.