- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- ...
- 20
- Dalej
11% RABATU od 499 zł & 14% RABATU od 799 zł
Lampy sufitowe zapewniają jasność w każdym pomieszczeniu. Dlatego dobra lampa sufitowa stanowi element podstawowego wyposażenia łazienki. Czy to wystarczy – oczywiście, że nie. W przypadku łazienki dobra koncepcja oświetlenia to nie tylko łazienkowa lampa sufitowa, ale i inne źródła światła. Przede wszystkim oświetlenie łazienkowe i oświetlenie lustra jest niezbędne do stylizacji włosów, makijażu, golenia i nakładania soczewek kontaktowych.
Przede wszystkim o własnym bezpieczeństwie! Określenia „pomieszczenie wilgotne” czy „pomieszczenie o podwyższonej wilgotności”, pojawiające się często w kontekście łazienki, wskazują, o co w tym przypadku chodzi: o niebezpieczną dla życia kombinację elektryczności i wilgoci.
Być może nic złego się nie stanie, ale lepiej potraktować naszą radę poważnie i zawsze zlecać instalację elektrykowi. Wybór odpowiedniej lampy doskonale zabezpieczonej przed wilgocią i prawidłowa instalacja są niezbędne, aby w pełni i beztrosko cieszyć się nowym oświetleniem łazienkowym.
Zlecenie instalacji łazienkowej lampy sufitowej (i innych lamp łazienkowych) elektrykowi to dobra decyzja. On najlepiej zna przepisy bezpieczeństwa i normy, które dotyczą wszystkiego, co służy zapewnieniu bezpieczeństwa użytkownika w pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności.
W tym celu łazienka jest podzielona na strefy ochronne. W wannie obowiązuje strefa 0. Przylega do niej strefa 1, w której jest dość mokro podczas pluskania i kąpieli pod prysznicem. Dalej znajdują się strefy 2 i 3. Ta ostatnia jest wprawdzie nieco oddalona od źródła wilgoci, jednak mimo to lampy w tej strefie bywają wilgotne. Na przykład z powodu pary.
Każda strefa wymaga specjalnego stopnia ochrony lampy. Ale nie tylko to jest ważne, w kwestii wyboru lampy decydującą rolę odgrywa również napięcie robocze.
Strefa ochronna 0: W brodziku i wannie wolno stosować wyłącznie lampy zasilane bardzo niskim napięciem ochronnym do 12 V i zabezpieczone stopniem ochrony co najmniej IPX7.
Strefa ochronna 1: W obrębie pionowej granicy wanny i prysznica do wysokości 2,25 m dozwolone jest stosowanie lamp zasilanych bardzo niskim napięciem ochronnym do 12 V, które posiadają zabezpieczenie przed strumieniem wody, tzn. stopień ochrony co najmniej IPX5.
Strefa ochronna 2: W strefie o szerokości 60 cm, graniczącej ze strefą ochronną 1, wolno stosować wyłącznie lampy ze stopniem ochrony IPX4 lub wyższym.
Ponadto:
w strefach ochronnych 0 i 1 nie wolno stosować transformatorów
w strefach ochronnych 0, 1 i 2 nie mogą się znajdować gniazda wtykowe i przełączniki
W łazience również powinna być możliwość korzystania z komfortowej funkcji ściemniania światła. Sprawę utrudniają jednak liczne przepisy bezpieczeństwa dotyczące tego pomieszczenia. Dlatego na rynku dostępne są specjalne plafony łazienkowe, które dodatkowo mają zintegrowaną funkcję ściemniania. Nie ma potrzeby stosowania zewnętrznego ściemniacza! Mowa tutaj o łazienkowych lampach sufitowych z technologią EasyDim.
Taka technologia może być zintegrowana w oprawie na stałe lub wystarczy po prostu wkręcić do łazienkowej lampy sufitowej żarówkę EasyDim. I gotowe.
Teraz można rozpocząć ściemnianie światła za pomocą zwykłego przełącznika światła poprzez jego dwukrotne naciśnięcie i przytrzymanie, aż do momentu uzyskania oświetlenia, które idealnie pasuje do relaksującej kąpieli. Później można położyć się w wannie i odprężyć przy przyciemnionym świetle. To dziecinnie proste!
Nawiasem mówiąc: EasyDim to technologia LED. Można więc korzystać ze wszystkich jej zalet:
długa trwałość – nie trzeba nagminnie wymieniać żarówek.
natychmiast 100% jasności – od razu uzyskujemy pełną jasność światła.
oszczędność energii – i pieniędzy, bez konieczności rezygnacji z najlepszego oświetlenia.
fantastyczna jakość światła – zarówno pod względem barwy światła, jak i oddawania barw czy jednorodności.
szybkie przystosowanie – wystarczy wkręcić żarówkę LED do oprawy.
Łazienka nie stanowi pola do popisu dla projektantów. Obowiązuje tu za dużo przepisów bezpieczeństwa. Łazienka to również zbyt prywatne miejsce dla lamp designerskich, które przecież wszyscy powinni podziwiać. Niemniej jednak: w ofercie Lampy.pl posiadamy również lampy designerskie, które idealnie nadają się na łazienkowy sufit! Niektórzy producenci markowych lamp zatroszczyli się o piękne łazienkowe lampy sufitowe. Na przykład firma Northern, tworząc lampę IP44 „Over Me”. Albo firma Mantra, projektując lampę w formie chmury „EOS”.
Wszystkie łazienkowe lampy sufitowe designerskie można znaleźć tutaj.
Dobra i bardzo popularna! Spoty nadają łazience bardzo uporządkowany wygląd. Odpowiednia ich liczba i właściwe rozmieszczenie sprawiają, że w łazience jest naprawdę jasno.
Wszystkie przepisy związane z bezpieczeństwem odnoszą się oczywiście również do reflektorów wpuszczanych. Wystarczy tylko zatrudnić zaufanego elektryka i wszystko pójdzie gładko. W przypadku spotów potrzebny jest zawsze wypust sufitowy i pusta przestrzeń. Tę ostatnią zapewnia sufit podwieszany, w którym trzeba wywiercić otwór zgodny z wymiarami reflektora. Następnie należy wykonać przyłącze i wcisnąć oprawę do otworu.
Więcej informacji można uzyskać od naszego zespołu doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 albo użyć formularza kontaktowego. Służymy fachową poradą przy każdym projekcie oświetleniowym!
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.