Lampa wisząca to obok lamp stojących, sufitowych, ściennych i stołowych jeden z obowiązkowych elementów domowego oświetlenia. Lampy sufitowe wiszące idealnie oświetlają blat stołu zapewniają perfekcyjne oświetlenie w jadalni. Dodatkowo nadają pomieszczeniu stylu. Świecący klasyk wyposażono teraz w nowoczesną technologię LED, co czyni go jeszcze bardziej bezkonkurencyjnym. Warto poznać ten świecący dreamteam!
Lampę wiszącą LED najlepiej zawiesić 80 do 100 cm nad stołem. Taka wysokość sprawia, że można patrzeć w oczy osoby siedzącej naprzeciwko i nikt nie uderza się w głowę siadając do stołu lub od niego wstając. A na wypadek, gdyby rozmowa miała potoczyć się w niewygodnym kierunku, doskonałym wyborem będzie zawsze lampa wisząca z regulacją wysokości!
W takim wypadku optymalna wysokość wynosi zwykle dwa metry nad podłogą – chyba, że zapowiada się wizyta drużyny koszykarskiej. Ale wtedy znowu idealnie sprawdzi się lampa wisząca LED z regulacją wysokości!
Wiele z nich tak, jednak nie wszystkie. To, czy lampa wisząca LED posiada regulację wysokości, czy nie, zależy od konkretnego produktu. Wybierając lampy wiszące do salonu, czy innego pomieszczenia warto zatem zwrócić uwagę na szczegóły dotyczące produktu wybranej lampy wiszącej LED – w linijce „Regulacja wysokości” powinna znajdować się adnotacja „tak” wówczas możliwe będzie ustawienie wysokości lampy. Regulacja wysokości w lampie wiszącej to naprawdę praktyczna funkcja, wystarczy odpowiednio ustawić mechanizm linkowy, a lampa będzie świecić nieco wyżej lub nieco niżej.
Pilot stanowi bardzo praktyczne urządzenie do zdalnego sterowania w kwestii oświetlenia pomieszczeń. Szczególnie sprawdza się w przypadku lamp wiszących LED. Podobnie jak wiele innych opraw, również te nowoczesne lampy można obsługiwać za pomocą pilota. Można więc dowolnie...
zmieniać temperaturę światła - ciepła biel, uniwersalna biel lub światło dzienne
zmieniać barwę światła - czerwone, zielone lub niebieskie
regulować jasność, czyli dowolnie ściemniać.
Wielbiciele technologii mobilnej z pewnością uważają, iż pilot i oferowane przez niego funkcje to za mało i woleliby obsługiwać lampę wiszącą LED za pomocą smartfona. Dla takich właśnie osób przewidziane jest inteligentne oświetlenie Smart Home - na przykład marki Philips Hue. Daje one możliwość nie tylko łatwej obsługi, ale również poprawia bezpieczeństwo za sprawą symulacji obecności, umożliwia sterowanie głosowe i szeroki wachlarz kolorystyczny składający się z 16 milionów barw.
Wybór materiału i wzoru lampy wiszącej zależy przede wszystkim od gustu użytkownika i stylu aranżacji we wnętrzu:
bardzo proste i purystyczne wzory, które zapewniają światło bez zbędnych błyskotek i ozdób. Ultra płaskie konstrukcje zaczęto stosować dopiero po wprowadzeniu technologii LED, którą można stosować w najbardziej kompaktowych projektach.
podłużne formy w różnych wzorach i z różnych materiałów – złote lub drewniane, o skręconych lub prostych liniach. Idealne do oświetlania dużych, prostokątnych stołów.
lampy z drewna lub z elementami z drewna. W tym przypadku atutem jest przytulność.
lampy z tkaninowym kloszem (kloszami). Wyjątkowo przytulne.
lampy w stylu industrialnym. Beton, rury i pozorne zużycie materiału. Nadają wnętrzom odrobinę przemysłowej elegancji. Albo nawet nieco więcej.
szklane dzieła sztuki. Szkło wraca do łask! Szkło to prawdziwy hit – w najróżniejszych kształtach, kolorach, a przede wszystkim w przezroczystej formie.
Pośród lamp wiszących LED znajdą coś dla siebie również fani klasycznego wzornictwa. Nowoczesna technologia nie musi od razu oznaczać nowoczesnej formy. Lampy wiszące LED oferują ogromny wybór opraw pasujących do różnych gustów i stylów wyposażenia wnętrz. Zarówno bardzo modne, jak i bardzo klasyczne.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.