- Poprzednia
- Strona 1
- ...
- 51
- 52
- 53
- Dalej
10% RABATU od 499 zł & 15% RABATU od 999 zł
Lampy wiszące ze szklanym kloszem pomimo swojej delikatności materiałowej mają ogromną wartości dla aranżacji wnętrz. Szklane lampy wiszące są po prostu eleganckie, bajecznie piękne – i dostarczają bardzo dużo światła! W przypadku wielu lamp wiszących ze szkła światło rozchodzi się bez ograniczeń we wszystkich kierunkach. I bądźmy szczerzy – jak duże jest prawdopodobieństwo rozbicia szklanego klosza w kuchni, salonie lub jadalni? Znikome!
Zwykle uderza się łyżeczką o szkło, aby wznieść toast. Ale z pewnością nie o szkło klosza lampy wiszącej! Tak właśnie może się jednak zdarzyć, jeśli lampa wisząca zostanie zamontowana zbyt nisko. Nie może też wisieć zbyt wysoko, w przeciwnym razie uniemożliwi uzyskanie przytulnej atmosfery przy stole.
Dolna krawędź lampy wiszącej powinna się znajdować 60-80 cm nad blatem stołu. Zapewnia wtedy odpowiednią przestrzeń użytkową, dobry widok na przeciwną stronę stołu i piękne oświetlenie wokół. Tak właśnie powinien wyglądać udany wieczór w świetle lampy wiszącej!
Es wird ja gar nicht hell im Raum! Ist das Leuchtmittel kaputt? Oder der Lichtschalter? Schnell noch mal an- und ausgeknipst – wieder nichts. Schauen Sie mal genauer hin. Wenn Ihnen da auf Ihren schönen Glaslampenschirmen eine dicke Staubschicht auffällt: Tut uns leid, da kann die Leuchte so hell sein, wie sie will – es bleibt dunkel.
Prawidłowe czyszczenie podstawowe:
należy odłączyć lampę od zasilania za pomocą bezpiecznika (wyłącznik nadmiarowo-prądowy) - sprawdzić brak zasilania lampy za pomocą 2-biegunowego testera napięcia,
odczekać, aż lampa całkowicie ostygnie,
wyczyścić lampę zgodnie z instrukcją producenta - zaleca się czyszczenie suchymi ściereczkami z mikrofibry, nie należy stosować chemicznych ani biologicznych środków czyszczących,
do lamp kryształowych warto stosować dodatkowo specjalny środek czyszczący – w tym przypadku należy przestrzegać informacji na opakowaniu.
Po zakończeniu czyszczenia można ponownie włączyć światło. A efekt? Pomieszczenie od razu robi się dużo jaśniejsze i wygląda piękniej.
Nie każdemu odpowiada prosty, przezroczysty, okrągły klosz, który wygląda jak sprzed ostatniej dekady. Dobra wiadomość jest taka, że szkło jest modne już od wielu lat.
Lampy wiszące ze szklanym kloszem mogą z powodzeniem konkurować z lampami wykonanymi ze wszystkich innych materiałów. Szkło jest elastyczne, można mu nadawać coraz to nowe formy, pękate, stożkowe, płaskie, o strukturze plastra miodu, faliste lub gładkie jak lustro. Można je również łączyć z innymi materiałami, takimi jak korek, drewno, tkanina i oczywiście metal. Niektórzy designerzy stosują kolorystykę miedzi, nadając lampom stylistykę vintage. Inni projektują kolorowe klosze w stylu retro. A jeszcze inni potrafią wyczarować z przydymionego szkła lampę w rustykalnym stylu dworkowym.
Mówiąc o podwieszanych lampach warto też wspomnieć o jednym z najmodniejszych obecnie wzorów – mianowicie wiszących kulach. Rozwiązanie to składa się na ogół z kilku osobnych kul szklanych z umieszczonymi w środku źródłami światła, które zawieszone są na osobnych linkach czy łańcuszkach o różnej długości. Lampy wiszące szklane kule doskonale pasują do nowoczesnych salonów lub sypialni zapewniając odpowiednią ilość światła oraz efekt ozdobny – dzięki ciekawemu designowi czy też różnym kolorom poszczególnych baniek.
Świetnie prezentują się piękne, szklane klosze, które są całkowicie przezroczyste. Ale przecież widać przez nie żarówkę. A więc również świecącą spiralę albo matową kolbę ze statecznikiem...
Żarówka filament sprawdzi się idealnie w lampie wiszącej ze szkła. To rodzaj nowoczesnej diody LED, która posiada wszystkie zalety tej technologii oświetleniowej:
oszczędność energii
długa trwałość
odporność na przełączanie
natychmiast 100% jasności
kompatybilność z najpopularniejszymi oprawami
A co najważniejsze: żarówka filamentowa wygląda jak żarówka tradycyjna. Ze świecącymi włóknami i przyjemnie ciepłym światłem. Zatem potwierdza się fakt, iż jest to idealne rozwiązanie do szklanej lampy wiszącej.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.