Mogą optycznie porządkować i dzielić przestrzeń pomieszczenia. Mogą tworzyć w nim nastrój oraz pięknie i funkcjonalnie go oświetlać. Mowa o oprawach wpuszczanych podłogowych do wnętrz. Warto poznać możliwości aranżacyjne tych bardzo niepozornych lamp, które rozwijają swój potencjał dopiero po zainstalowaniu w odpowiednim miejscu.
Przez długi czas ich domeną był ogród. Oświetlały ścieżki i schody, zapewniały orientację i odpowiedni nastrój. W międzyczasie oprawy wpuszczane podłogowe zadomowiły się we wnętrzach. W sprzyjających warunkach można je instalować w dowolny sposób – na przykład jako elementy wizualnie dzielące przestrzeń lub na schodach. Wskazówka: montaż opraw wpuszczanych podłogowych trzeba odpowiednio wcześnie zaplanować – późniejsza instalacja jest dość trudna.
Majsterkowicze raczej nie powinni samodzielnie montować opraw wpuszczanych podłogowych. Lepiej zaangażować do tego celu specjalistę elektryka. Fachowy montaż w podłodze jest nieco bardziej skomplikowany niż w przypadku zwykłej lampy sufitowej. Nasz zespół doradców chętnie udzieli na ten temat fachowej porady. Dane kontaktowe można znaleźć poniżej.
Wskazówka: w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na głębokość wpustu do montażu – w cm – podaną w szczegółach dotyczących produktu. To znacznie ułatwi planowanie zarówno użytkownikowi, jak i elektrykowi.
Skoro już znajdują się w podłodze, to dobrze byłoby móc po nich chodzić. Taka opcja jest też lepsza niż ciągłe uważanie na każdy krok. Informację, czy po danej oprawie wpuszczanej podłogowej można chodzić lub – co sensowne na terenie zewnętrznym – również jeździć, można łatwo znaleźć w opisie produktu lub w karcie charakterystyki technicznej. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Dane kontaktowe można znaleźć poniżej.
Po zainstalowaniu tych eleganckich opraw wpuszczanych podłogowych nadchodzi w końcu wielka chwila. Można je włączyć po raz pierwszy. Z reguły nie odbywa się to bezpośrednio przy lampie, tylko za pomocą przełącznika ściennego, czujnika ruchu, czujnika zmierzchu lub programatora czasowego.
Do opraw wpuszczanych podłogowych do wnętrz transformator jest potrzebny, jeśli oprawa niskonapięciowa jest zasilana za pośrednictwem transformatora lub zasilacza. Są również oprawy wpuszczane podłogowe, które są zasilane bezpośrednio napięciem 230 V.
Oczywiście, i to nie bez powodu. Diody LED oferują możliwość projektowania kompaktowych, filigranowych konstrukcji, dają jasne światło i charakteryzują się długą trwałością, nawet do 50 000 godzin. Poza tym są bardzo energooszczędne, a tym samym chronią środowisko i portfel użytkownika. Kolejna zaleta, ważna szczególnie w przypadku lamp z czujnikiem ruchu: zapewniają 100 procent jasności natychmiast po włączeniu.
Oczywiście istnieją ekstremalnie płaskie oprawy wpuszczane podłogowe. Co pasuje, a co nie, zawsze w dużej mierze zależy od lokalnych warunków. Wystarczy przedstawić swoje plany naszym specjalistom z zespołu doradców. Z pewnością znajdą oni praktyczne sposoby ich realizacji. Dane kontaktowe można znaleźć poniżej.
Dobrym sposobem na uzyskanie wyjątkowo przytulnego nastroju jest przyciemnienie światła. Dotyczy to również opraw wpuszczanych podłogowych. W zależności od zastosowanego źródła światła lub rodzaju lampy istnieje możliwość ściemniania opraw wpuszczanych podłogowych za pomocą zewnętrznego ściemniacza. Ważne: oprawa musi być koniecznie oznaczona jako ściemniana.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 lub skorzystać z formularza kontaktowego – gwarantujemy szybką odpowiedź.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.