- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- ...
- 8
- Dalej
10% RABATU od 499 zł & 13% RABATU od 699 zł
Oświetlenie meblowe jest małe i niepozorne. Jednak po ich włączeniu od razu wiadomo, że było warto w nie zainwestować. Oprawy meblowe – to gwarancja satysfakcjonującego efektu i niemal nieograniczonych możliwości dla kreatywności użytkownika. Oto kilka rozwiązań, które zawsze się sprawdzają i są naprawdę praktyczne:
Oświetlenie meblowe można po prostu zamontować na szafie w salonie jako niewidoczne lampy oświetlające sufit – zapewnią piękne, nastrojowe światło.
Jeśli ktoś lubi czytać i ma duży regał na książki, powinien go odpowiednio wyeksponować. Oprawy meblowe sprawdzą się w tym przypadku wyjątkowo dobrze.
A zapaleni kolekcjonerzy mogą wyposażyć swoją witrynę w oświetlenie meblowe i odpowiednio wyeksponować swoje zbiory.
Bądźmy szczerzy, nie ma nic bardziej irytującego niż sytuacja, gdy rano trzeba wyjąć ubrania z szafy, a nie za bardzo widać, co właściwie ma się do wyboru. Rozwiązanie stanowią w tym przypadku oprawy meblowe - oświetlenie szafy to idealny sposób na doświetlenie jej wnętrza.
Nic nie utrudnia gotowania tak, jak cienie na blacie roboczym w kuchni - dzięki oprawom meblowym podszafkowym gotowanie będzie sprawiało satysfakcję.
Można to zrobić na trzy sposoby:
1) Zamontować na gładkiej powierzchni pierścień z tworzywa sztucznego i włożyć do niego oprawy. W tym celu nie trzeba wiercić otworów w meblach, ich wysokość zwiększa się jednak o 1-2 cm.
2) Wywiercić otwór nieprzelotowy i zamontować w nim oprawę za pomocą sprężyny montażowej. Następnie złożyć sprężynę – i gotowe. Zajmuje ona jednak ok. 5 cm miejsca po lewej i prawej stronie oprawy – i jest widoczna.
3) Wywiercić otwór nieprzelotowy, w którym oprawa sama się blokuje. Nie trzeba się przejmować dodatkową wysokością, a w otworze nie widać żadnych elementów poza samą oprawą. To optymalne rozwiązanie w przypadku witryn i regałów.
Szczegółowe informacje:
Oświetlenie meblowe wpuszczane jest bardzo niepozorne – praktycznie znika w drewnie. Jeśli jednak chodzi o technologię oświetleniową – ma wiele do zaoferowania. Tworzy taki sam nastrojowy efekt jak reflektory wysięgnikowe i oświetlenie meblowe napowierzchniowe.
Reflektory wysięgnikowe – montuje się je na meblach. Pięknie eksponują książki, rzeźby i wszystko to, co zasługuje na wyjątkową prezentację. To po prostu doskonałe, nastrojowe oświetlenie.
Oprawy meblowe podszafkowe najlepiej sprawdzają się w kuchni. Blat roboczy wymaga przecież optymalnego oświetlenia. Często oświetlenie jest niewystarczające, ponieważ wiszące szafki zasłaniają światło lampy sufitowej. W takim przypadku najlepiej użyć oprawy podszafkowej, która zapewni dobrą widoczność na przykład podczas krojenia warzyw. Wskazówka: bardzo prostym rozwiązaniem są samoprzylepne taśmy LED. Nie generują one ciepła i perfekcyjnie sprawdzają się jako oprawy meblowe.
Oświetlenie meblowe napowierzchniowe montuje się na meblach, nie w ich wnętrzu. Nie znikają więc w szafie, tylko wymagają osobnego miejsca. Zaleta: oświetlają najciemniejsze zakamarki i zapewniają piękne, nastrojowe światło.
Odpowiedź na to pytanie nikogo zapewne nie zdziwi: oczywiście jest to technologia LED Zalety LED są niepodważalne. Oto kilka z nich:
Żarówki LED oszczędzają 60% energii w porównaniu do lamp halogenowych. W porównaniu do żarówek tradycyjnych oszczędność sięga nawet 90%.
Diody LED są odporne na przełączanie – można je często włączać i wyłączać.
Diody LED zawodzą dopiero po około 50 000 godzin pracy. Lampy halogenowe już po 4 000 godzin trzeba wymieniać.
W zasadzie wszędzie tam, gdzie znajdują się meble, od piwnicy aż po strych. Oto kilka pomysłów:
W kuchni: jako oprawy podszafkowe
W sypialni: jako oświetlenie szafy, aby rozjaśnić wnętrze szafy na ubrania lub w nastrojowy sposób oświetlić łóżko.
W salonie: aby odpowiednio atrakcyjnie oświetlić witrynę lub regał na książki.
W pokoju dziecięcym: aby sprawić, że regał na zabawki będzie jeszcze bardziej zachęcający dla najmłodszych pociech.
W przypadku oświetlenie meblowego istnieje możliwość wyboru, można wybrać gniazdo wtykowe lub baterie. Jeżeli chce się uniknąć plątaniny kabli, warto wybrać model na baterie. Szczegóły znajdują się w opisie produktu.
Taką możliwość oferują oprawy z czujnikiem ruchu. Można je również obsługiwać ręcznie za pomocą przełącznika. Czujnik ruchu to bardzo praktyczne rozwiązanie. Włącza światło bezpośrednio po otwarciu szafy - to takie praktyczne.
Jeszcze kilka lat temu trzeba było zwracać uwagę na symbol ochrony przeciwpożarowej „M”. Tylko w ten sposób można było zapewnić bezpieczną eksploatację opraw meblowych – pod warunkiem, że zostały prawidłowo zainstalowane. Dzisiaj sprawa wygląda zupełnie inaczej. Oznaczenia nie są już wymagane.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców pod numerem 22 307 14 83 lub za pomocą formularza kontaktowego – gwarantujemy szybką odpowiedź.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.