- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- ...
- 23
- Dalej
Reflektory sufitowe wpuszczane LED redukują oświetlenie do najważniejszego: świecącego spotu w suficie. To jeszcze nie jest projekt. Ale możesz zrobić z tego projekt. W twoich pokojach.
Pomysłów na wykorzystanie reflektorów wpuszczanych LED jest nieskończenie wiele.
W przeciwieństwie do spotów halogenowych, dzięki ekonomicznym diodom LED robisz coś dla swojego portfela i środowiska.
"Co dokładnie mam na myśli? " Powinieneś pomyśleć o tym trochę na początku. Najlepiej, jeśli budujesz nowe lub remontujesz, ponieważ oprawa wpuszczana może być nieco bardziej skomplikowana. A tam, gdzie zaczyna się komplikacja, zwykle kończy się zabawa.
Rozróżnij na początku dwa cele:.
W pierwszym przypadku potrzebujesz wielu wpuszczanych opraw LED. Najlepiej cały zestaw lub kilka. W drugim przypadku, pojedyncze spoty są właściwym wyborem.
Montowane w jednym lub kilku rzędach na suficie. A raczej w nim. Poszczególne spoty są zazwyczaj ustawione, co oznacza, że nie można ich już później obracać ani odchylać. I nie muszą, ponieważ chodzi o kompleksowe oświetlenie pomieszczenia.
A wszystko to bez typowych lamp sufitowych.
Mówiąc dokładniej, oprawa wpuszczana pełni funkcję wielu małych lamp sufitowych.
A to oszczędza miejsce. Szczególnie w przypadku niskich sufitów lub ogólnie małych pomieszczeń, wpuszczana oprawa LED wygląda bardziej jak część pomieszczenia, a nie jak dodatkowe światło. Sprawia to, że pokój wydaje się znacznie większy niż jest w rzeczywistości.
A ponieważ wszystko jest oświetlone w bardziej zrównoważony sposób z kilkoma oprawami niż z pojedynczą, centralną oprawą, wpuszczane oprawy LED tworzą prawdziwie zrównoważoną koncepcję oświetlenia.
Potrzebujesz pomocy w tej sprawie? To żaden problem! Zachęcamy do skorzystania z naszych specjalistycznych porad. Istnieją inteligentni projektanci oświetlenia, którzy mogą pomóc w doborze odpowiednich opraw oświetleniowych do indywidualnych wymiarów pomieszczenia. Dane kontaktowe znajdują się poniżej.
Montowana tam, gdzie chcesz stworzyć nową wyspę światła. Lub gdzie specjalny obiekt w pokoju ma być wystawiony. Na przykład wazon lub fotel do czytania.
Wazon czy fotel pasowałyby trochę bardziej na prawo, ale reflektor już stały? W takim razie od samego początku powinieneś zdecydować się na obrotowe i obrotowe reflektory. Mogą być one nadal ustawiane z milimetrową precyzją po instalacji.
Tylko reflektory montowane na gimbalu oferują jeszcze większą elastyczność. Innymi słowy, te, które są przymocowane do dwóch pierścieni. Reflektory te można również skierować w stronę sufitu, aby zapewnić światło pośrednie. Jeśli chcesz to zrobić, możesz je znaleźć pod _reflektory sufitowe_ _. Zwracanie wpuszczanej oprawy w stronę sufitu i tak nie ma większego sensu.
Różnica polega na technologii oświetlenia i na tym, co ta technologia robi.
Za oprawami wpuszczanymi LED przemawia oszczędność energii na poziomie 60% w porównaniu do lamp halogenowych. Co więcej, diody LED świecą do 50 000 godzin, dzięki czemu wpuszczane reflektory LED są niemal całkowicie bezobsługowe (a każdy, kto co kilka miesięcy wspinał się na drabinę, aby wymienić dwadzieścia halogenowych reflektorów w korytarzu, już nigdy nie będzie chciał niczego innego niż LED).
Aby upewnić się, że wybrałeś odpowiednie reflektory wpuszczane LED i nie denerwować się później, oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę.
Klasa efektywności energetycznej** Klasa efektywności energetycznej A jest punktem wyjścia do oszczędzania pieniędzy. Im więcej plusów po A, tym lepiej. Jednak wpuszczane reflektory LED pozwalają zaoszczędzić pieniądze.
Nie trzeba było zwracać uwagi na barwę światła** przy lampach halogenowych, bo zawsze była ciepła biel. Ciepła biel (około 3000 kelwinów) to właściwy wybór do pomieszczeń mieszkalnych, w tym łazienek. I nawet jeśli sprawdzanie produktów pod kątem barwy światła może być czasem irytujące: Zrób to. Zanim niebieskawe światło dzienne rozbłyśnie w twoim kierunku w salonie, gdzie bardziej prawdopodobne jest, że uciekniesz niż zostaniesz.
Oddawanie barw** Ra>80 jest minimalne, w przeciwnym razie kolory są oddawane nienaturalnie. Jeśli użyjesz opraw wpuszczanych LED do zastąpienia lamp wiszących w jadalni, natychmiast zauważysz gorsze oddawanie barw. To, co jest wtedy serwowane, wygląda po prostu inaczej. Im oddawanie barw jest bliższe stu (lub równe stu), tym lepiej. Zwłaszcza jeśli wcześniej korzystałeś z lamp halogenowych. Bo zawsze byłeś rozpieszczany oddawaniem barw na poziomie Ra 100.
W łazience i kuchni światła mogą (prawdopodobnie) wejść w kontakt z wilgocią. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że światła spełniają odpowiednie wymagania w zakresie wodoodporności.
Należy więc zwracać uwagę na stopień ochrony IP w łazience, który opiera się na obszarach ochrony. W większości przypadków wymagane jest co najmniej IP44 (bryzgoszczelność). Wymagania są wyższe w obszarze prysznic lub wanna. W kuchni wystarczą oprawy IP20 w pomieszczeniu, z wyjątkiem obszaru zlewozmywaka. IP44 lub wyższy jest tutaj na porządku dziennym.
Uwaga: W przypadku wyposażania kuchni restauracji lub basenu obowiązują inne przepisy. Nasi wyspecjalizowani doradcy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące stopni ochrony. Dane kontaktowe można znaleźć na naszej specjalnej stronie dla klientów biznesowych.
Lampy.plPrzede wszystkim potrzebne jest gniazdo sufitowe, a ponieważ zawsze trzeba wywiercić otwór pod oprawę wpuszczaną, potrzebna jest wnęka, czyli to, co oferują sufity podwieszane (ważne informacje na temat średnicy światła i głębokości montażu można znaleźć w szczegółach produktu na stronie ). Teraz umieść złącze i wciśnij lampkę do otworu.
To, co w rzeczywistości brzmi dość prosto, może być jednak dość stresujące dla laika. Szczerze mówiąc, czy zaliczasz się do nich? Nie musisz nam mówić, nie martw się! Zdecydowanie zalecamy jednak, aby instalacja została przeprowadzona przez elektryka.
Twoje bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze!
Jak jasny ma być Twój pokój? A ile opraw wpuszczanych do tego używasz? Jak widać: To, ile lumenów potrzebujesz, zależy wyłącznie od Ciebie. I zamierzone zastosowanie.
Możesz uzyskać przybliżony obraz wymaganej jasności w następujący sposób: Wyobraź sobie, ile żarówek (tradycyjnych, tj. nie halogenowych) potrzebujesz, aby rozjaśnić pomieszczenie lub stworzyć wyspę światła. Trzy razy 60 watów? Wtedy potrzebujesz około 2400 lumenów w pomieszczeniu. Pięć razy 40 watów? Wtedy 2000 lumenów to dobra wartość orientacyjna. Wiele opraw wpuszczanych LED wytwarza około 400 lumenów. Odpowiada to żarówce tradycyjnej o mocy 40 W.
Czy masz dodatkowe pytania? W takim razie skontaktuj się z naszym specjalistycznym serwisem doradczym. Jeśli masz pod ręką wymiary pomieszczenia, uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie szybciej niż myślisz - a po wszystkim będziesz o wiele, wiele mądrzejszy. Dane kontaktowe znajdują się poniżej.
Zależy to od produktu. Niektóre reflektory wpuszczane LED mają już sterownik zintegrowany z oprawą i dlatego nie wymagają dodatkowego sterownika. Można je podłączyć bezpośrednio do sieci 230 V. Istnieją jednak również wpuszczane oprawy LED, które muszą być zasilane zewnętrznym sterownikiem LED.
Możesz dowiedzieć się, jak to odnosi się do wybranego produktu w szczegółach produktu.
Sufit podwieszany zawsze oznacza nieznaczne zmniejszenie pomieszczenia. Jeśli zatem zdecydujesz się na niski sufit podwieszany**, możesz mieć większe pomieszczenie, ale mniej miejsca na oprawę, może ono po prostu stać się zbyt wąskie nawet dla tak płaskiej oprawy jak wpuszczany spot. Czasami izolacja zaczyna się po kilku centymetrach. W tym przypadku należy zastosować oprawy wpuszczane o niewielkiej głębokości montażu**. Mówimy o płytkiej głębokości instalacji od 3 cm. Informacje dotyczące głębokości instalacji można znaleźć w szczegółach danego produktu.
Jednakże, uwaga: diody LED już się nie nagrzewają (ich wydzielanie ciepła można określić jako letnie). Nie należy ich jednak instalować bezpośrednio w izolacji. Nagrzewanie się drastycznie skraca żywotność diod LED.
*Dalsze pytania dotyczące opraw wpuszczanych LED? Dla naszych wyspecjalizowanych konsultantów to żaden problem! _Tutaj_ znajduje się nasz formularz kontaktowy.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.