Kup wystarczającą ilość szyn o odpowiedniej długości. Plan T, X i złącza narożne. Wybierz pomiędzy zasilaczem końcowym a środkowym. Zainstalować komponent przełącznika do oddzielnego sterowania poszczególnymi obszarami oświetlenia za pomocą pilota.
Nie, systemy szynowe nie są najłatwiejszym sposobem na oświetlenie przestrzeni mieszkalnej. Ale najbardziej indywidualny rodzaj oświetlenia i jeśli znasz się trochę na rzeczy i nie stronisz od drabiny, składanej linijki, ołówka i wiertarki, możesz z łatwością mieć dużo zabawy podczas planowania i instalacji. Niniejszy przewodnik ma na celu wskazanie właściwego kierunku.
Nagroda za wysiłek: oświetlenie, które ...
Systemy szynowe są znacznie częściej wykorzystywane w sektorze komercyjnym. Ponieważ tutaj "złożony" jest raczej standardem. W sklepach, na przykład, reflektory, reflektory punktowe i zawieszki, które można elastycznie przestawiać w dowolnym momencie, są używane do oświetlania zmieniającego się asortymentu w muzeach.
We wszystkich zastosowaniach prywatnych i komercyjnych różnica polega na wysokiej elastyczności systemu szynowego (nawet po instalacji).
Możesz teraz włączać i wyłączać dowolne inteligentne oświetlenie domowe, zmieniać barwę światła, ściemniać je i dostosowywać oświetlenie za pomocą pilota lub smartfona.
A skoro systemy szynowe są najbardziej elastyczne ze wszystkich systemów oświetleniowych, to i tutaj powinny się sprawdzić, prawda?
Zgadza się! Na przykładzie systemu szynowego URail firmy Paulmann wystarczy pilot dołączony do systemu i przełącznik przed określoną sekcją systemu szynowego. Sekcja znajdująca się za nim może być następnie sterowana za pomocą pilota. Oczywiście można również umieścić przełącznik na początku całego systemu, w którym to przypadku cały system może być obsługiwany za naciśnięciem jednego przycisku.
Kompatybilne światła muszą być przymocowane do systemu szynowego - to jasne! Możesz jednak sprawdzić, które światła są kompatybilne z którymi w naszych kategoriach wygodnie posortowanych według systemu. Na przykład system URail firmy Paulmann może być wyposażony w spoty, oprawy wiszące, płaskie panele świetlne, lampy wiszące z kloszem z tkaniny, oprawy typu downlight** i wiele innych.
Możesz już zauważyć, jak stymulowana jest Twoja kreatywność. Wyobraźmy sobie na przykład spot, który specjalnie oświetla fotel w rogu pokoju. Mały żyrandol na boczny stolik obok, na którym stawia się kawę. Kilka downlightów zapewniających podstawową jasność w pomieszczeniu.
W przypadku wszystkich tych wariantów zwykle potrzebnych jest kilka przyłączy zasilania na suficie i ścianie. Jednak w przypadku systemu szynowego do tego wszystkiego potrzebne jest tylko jedno połączenie zasilania.
Systemy szynowe mogą być instalowane przy stosunkowo niewielkim wysiłku i oferują wysoki stopień adaptacji - idealne do wynajmowanych mieszkań lub zmieniających się sytuacji życiowych. W wielu przypadkach do zasilania całego systemu wystarczy jedno gniazdo zasilania. Oprawy można dowolnie ustawiać, wymieniać lub dodawać wzdłuż szyny. Tworzy to elastyczną koncepcję oświetlenia, którą można rozszerzyć i zreorganizować w dowolnym momencie - bez konieczności przeprowadzania kosztownych prac adaptacyjnych. Siła modułowego systemu oświetlenia jest szczególnie widoczna podczas przeprojektowywania pomieszczeń lub zmiany umeblowania.
Minimalistyczne w czerni, eleganckie w szarości lub ponadczasowe w bieli - systemy szyn świetlnych są dostępne w różnych kolorach i materiałach. Nowoczesne lampy wiszące, spoty lub kinkiety można stylowo łączyć, tworząc harmonijny wygląd całości. W ten sposób oświetlenie staje się elementem wystroju, który podkreśla styl życia. Systemy szynowe można również doskonale łączyć ze źródłami światła pośredniego, takimi jak lampy LED oświetlające ścianę. Rezultatem jest wielowymiarowa koncepcja oświetlenia, która uwzględnia zarówno aspekty funkcjonalne, jak i atmosferyczne.
Lampy w systemie szynowym** są również idealnym rozwiązaniem do dużych pomieszczeń. Możliwość rozbudowy szyn oznacza, że nawet rozległe obszary mogą być równomiernie oświetlone. Szczególnie w salonach, kuchniach na otwartym planie lub mieszkaniach typu loft, oferują wyrafinowane rozwiązanie oświetleniowe, które łączy w sobie estetykę i funkcjonalność.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.