10% RABATU od 499 zł & 13% RABATU od 699 zł & 16% RABATU od 999 zł
Żyrandole, które dawniej nazywano kandelabrami czy po prostu świecznikami, wnoszą blask, romantyzm i urok zarówno do wyrafinowanych sal, jak i wymagających prywatnych salonów czy sypialni. Wbrew pozorom, obecnie wcale nie są one formą przestarzałą czy też zbyt drogą, by skorzystać z nich mogła przeciętna osoba, dlatego żyrandol króluje dzisiaj w praktycznie wszystkich pomieszczeniach – od salonu, po przedpokój bądź łazienkę. Każdy, kto chce się poczuć jak król we własnym wnętrzu powinien zdecydować się na zakup żyrandola. Bowiem żadna inna lampa poza żyrandolem nie błyszczy i nie lśni tak pięknie. Żyrandol wypełnia pomieszczenie swoistą elegancją, która wywołuje dumę u ich posiadaczy.
Wielkość żyrandola powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia, zatem żyrandol nie może być ani za duży, ani za mały. Co to dokładnie oznacza? To bardzo proste:
Żyrandol powinien swobodnie wisieć w pomieszczeniu, być umieszczony w takim miejscu, by nie przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu. Wielkość (średnicę) żyrandola można dobrać wedle własnych upodobań. Dla osiągnięcia efektu dobrego oświetlenia pomieszczenia istotna jest liczba żarówek lub też strumień świetlny (określany w lumenach) wytwarzany łącznie przez wszystkie żarówki. Potrzebny strumień świetlny zależy od następujących parametrów:
wielkość pomieszczenia
kolorystyka pomieszczenia (ciemne ściany gorzej odbijają światło)
pożądana jasność
W przypadku dodatkowych pytań odnośnie wielkości żyrandola prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta pod numerem telefonu 22 307 14 83 można skorzystać również z formularza kontaktowego.
Jeśli żyrandol ma zostać umieszczony nad stołem, należy uwzględnić przede wszystkim wielkość tego stołu. Żyrandol bowiem powinien mieć mniejszą średnicę niż sam stół, w przypadku prostokątnych stołów trzeba wziąć pod uwagę najkrótszy bok!
Nasza rada: źródło światła w żyrandolach skierowane jest ku górze, dlatego wybierając żyrandol należy zwrócić uwagę nie tylko na wielkość lampy, ale również na ilość żarówek, światło padające powierzchnię stołu będzie mniej intensywne niż w przypadku modeli lamp wiszących.
Żyrandol należy powiesić tak, aby z dumą móc go pokazać i idealnie podkreślić jego urok. Żyrandole montuje się zawsze w centralnej części oświetlanej strefy.
Montując żyrandol nad stołem, trzeba zachować około 60-70 cm odstępu między dolną krawędzią lampy, a powierzchnią stołu. Jeżeli dysponujemy dużą przestrzenią i żyrandol ma wisieć w centralnej strefie pomieszczenia należy zamontować go na odpowiedniej wysokości, by można było wygodnie poruszać się po pomieszczeniu, nie zawadzając głową o oświetlenie.
Nasza rada: dla uzyskania optymalnego efektu świetlnego należy dopasować długość podwieszenia do wielkości pomieszczenia. W wysokich pomieszczeniach wprost idealnie będą prezentowały się pokaźne żyrandole z długim zawieszeniem – dodadzą one wnętrzu niepowtarzalnego uroku. Natomiast do niskich pomieszczeń, gdzie zawieszenie musi być zredukowane do minimum, lepiej jest wybrać wybierać kryształowe lampy wiszące lub lampy sufitowe.
Czasy, w których prawdziwe świece woskowe zdobiły żyrandole arystokracji, na szczęście dawno minęły, tak samo jak te, w których trzeba było polegać na tradycyjnych żarówkach. Dzisiejsze żyrandole można oczywiście bez problemu wyposażyć w oszczędne i niezawodne żarówki LED, które mają znormalizowane gwinty i pasują do każdej oprawy! Pod względem wizualnym żarówki LED nie ustępują w niczym wcześniejszym źródłom światła, jednak są bardziej niezawodne ze względu na użycie nowoczesnej technologii.
Nasza rada: w żyrandolach w których żarówki są widoczne, można po prostu użyć żarówek świeczek z technologią LED, lub zastosować żarówki w kształcie płomienia z wygiętymi lub skręconymi zwieńczeniami źródła światła. Takie rozwiązanie wygląda bardziej autentycznie, realistycznie i po prostu ładniej.
Istnieją dwie metody czyszczenia żyrandoli: na sucho lub na mokro. Czyszczenie żyrandola nie jest proste ze względu na sporą ilość elementów może być bardzo czasochłonne. Jednak ten trud się opłaca – żyrandol po wyczyszczeniu na nowo doda uroku całemu wnętrzu.
Podstawowe czyszczenie na sucho:
Zalecane jest regularne czyszczenie żyrandola na sucho za pomocą miotełki do kurzu. Systematyczne odkurzanie żyrandola sprawi, iż kurz i brud nie będzie miał nawet szansy osiąść na tym ozdobnym elemencie.
Warto pamiętać: żyrandol akrylowy zawsze należy czyścić na mokro – w przeciwnym razie będą miały miejsce wyładowania elektrostatyczne.
Dokładne czyszczenie na mokro:
Czyszczenie na mokro wymaga nieco więcej czasu i wysiłku, dlatego jest one zazwyczaj wykonywane raz, góra dwa razy do roku. Jest ono jednak najbardziej efektywne w porównaniu z czyszczeniem na sucho. Do tego celu najlepiej nadają się specjalne środki w sprayu przeznaczone do czyszczenia żyrandoli. Rozpyla się je na powierzchni żyrandola, po czym trzeba chwilę odczekać, aż brud i kurz spłyną samoistnie w dół.
Warto pamiętać:
pod żyrandol trzeba zawsze podkładać gazety lub ręczniki. W przeciwnym razie po zakończeniu czyszczenia trzeba będzie myć podłogę.
przed czyszczeniem na mokro żyrandol trzeba odkurzyć
wcześniej zawsze odłączyć żyrandol i bezpieczniki
żyrandol ponownie załączyć dopiero po całkowitym wysuszeniu
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.