- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- ...
- 7
- Dalej
Kinkiety zewnętrzne nie mają łatwo!
Deszcz i grad padają na obudowę, latem słońce bije w oczy, a zimą musi wytrzymać temperatury poniżej zera w dwucyfrowym zakresie. A jeśli nie chodzi o lampy solarne, gdzie palące słońce jest najlepszą rzeczą, jaka istnieje, wszystkie warunki środowiskowe uszkodzą lampy.
Z ...
... już teraz możesz nieco wydłużyć żywotność swoich lamp zewnętrznych.
Jednak materiał, z którego wykonane jest światło, również decyduje o jego trwałości. Bez względu na to, kogo zapytamy, każdy zgodzi się, że kinkiety ze stali nierdzewnej** to dobry wybór.
Po pierwsze: kinkiety z poliwęglanowymi lub szklanymi kloszami mogą być również niezwykle wysokiej jakości i trwałe. Tak długo, jak nie zdecydujesz się na szczególnie tanie produkty ze złomowiska, będziesz cieszyć się swoimi lampami zewnętrznymi przez długi czas. Kinkiety ze stali nierdzewnej mają jednak szereg zalet, które czynią je szczególnie atrakcyjnymi dla większości użytkowników:
Jednak sama stal nierdzewna nie wystarczy, by zagwarantować wysoką jakość. W rzeczywistości stal nierdzewna jest dostępna w różnych gatunkach.
Możesz sobie pomóc, kupując produkty wysokiej jakości. Dobrym wyborem są markowe produkty firm STEINEL lub Philips. Lampy.pl Oczywiście mamy również wiele produktów pod własną marką, które są dostosowane do wymagań zewnętrznych i potrzeb klientów.
Niezależnie od tego, czy chodzi o wjazd do garażu, wejście do domu czy wąską alejkę: Istnieje wiele możliwych zastosowań kinkietów zewnętrznych ze stali nierdzewnej. W związku z tym ich wyposażenie jest również bardzo różne. Kilka ważnych kryteriów, które pomogą ci dokonać wyboru:.
Są najlepszym rozwiązaniem oświetleniowym bez alternatywy. Oszczędzają one 90% energii w porównaniu do żarówek tradycyjnych, są bardzo odporne na wyłączenia i trwają do 50 000 godzin** pracy. To sprawia, że są one pierwszym wyborem dla wielu (jeśli nie wszystkich) zastosowań zewnętrznych.
Właściwie ma to sens wszędzie tam, gdzie oświetlenie jest praktycznie używane. Czujniki ruchu wykorzystują oświetlenie ekonomicznie, tj. wtedy, gdy jest ono potrzebne. Oszczędza to energię i chroni źródła światła.
Ale: nie używaj żarówek energooszczędnych**. Mają one czas rozruchu do momentu osiągnięcia maksymalnej jasności. Dlatego nie nadają się do natychmiastowego zapalania na żądanie! Z drugiej strony LED oferują stałą 100% jasność (tak jak żarówki tradycyjne i lampy halogenowe). Dzięki temu nadają się one zarówno do oświetlenia wejścia, jak i na przykład do ochrony przed włamaniem.
Kinkiety ze stali nierdzewnej z dwustronnym wyjściem światła
Oprawa oświetleniowa, która emituje reflektory w górę i w dół, często służy również do celów stagingowych. Ponieważ powinieneś być świadomy, że powierzchnie odblaskowe nie liczą się zbytnio na zewnątrz. Tak więc, jeśli światło przemieszcza się w górę wzdłuż ściany domu, to wygląda świetnie - ale nie będziesz miał przewagi jasności na ścieżce.
Użyj kinkietów ze stali nierdzewnej z dwustronnymi wylotami światła, aby wyeksponować swoją fasadę. Ale powinieneś to zrobić bez czujnika ruchu. Ponieważ fasada naturalnie nabiera charakteru, gdy światło jest włączone przez cały czas. Również w tym przypadku technologia oświetlenia LED pomaga oszczędzać energię elektryczną.
Kinkiety ze stali nierdzewnej wymagają podłączenia do zasilania na elewacji, jeśli nie działają w oparciu o energię słoneczną. Sama instalacja powinna być przeprowadzona przez wykwalifikowanego elektryka**. W opakowaniu Lampenwelt znajduje się również instrukcja montażu konkretnego oświetlenia.
Jednak przed instalacją można mieć jasność co do tego, gdzie najlepiej umieścić kinkiet. Obejmuje to również jak wysoko kinkiet powinien być zamontowany. Rzadko można to wyrazić w liczbach, ponieważ każda nieruchomość (i osoby, które do niej wchodzą) są nieco inne, ale istnieje kilka wytycznych, które można wykorzystać jako przewodnik:
Kinkiety nie powinny oślepiać.
Jest to prawdopodobnie najważniejsza wskazówka dotycząca instalacji zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Jeśli kinkiet w wejściu do domu oślepia i patrzysz raczej w bok niż w jego kierunku, światło nie spełniło swojego zadania. Ponieważ jeśli nie widzisz prawidłowo swojego otoczenia (ponieważ jesteś oślepiony), łatwo jest nadepnąć, ominąć stopnie lub nawet przewrócić doniczkę.
Można tego uniknąć montując oprawę około 5 cm powyżej poziomu oczu, tj. nie niżej niż 1,70 m do 1,80 m. Oczywiście zależy to również od spadku światła oprawy (czy świeci w kierunku użytkownika) lub czy ma dyfuzor przeciwodblaskowy, np. wykonany z poliwęglanu.
Nie powinieneś utknąć na kinkietach
Oczywiście, nie należy zahaczać wełnianym swetrem o róg obudowy lampy ani wpadać na nią z pełną torbą. Jeśli nie zaszkodzi tobie, może uszkodzić oprawę oświetleniową. Obu można uniknąć. Najprostszym sposobem jest umieszczenie opraw oświetleniowych wyżej.
Jednak szczególnie w wąskich przejściach, zwisające oprawy oświetleniowe mogą dodatkowo ograniczyć i tak już ograniczoną dostępną przestrzeń. Zaleca się również stosowanie światła o małej projekcji lub głębokości.
Lampy.pl Informacje o projekcji/głębokości dla każdego produktu można oczywiście znaleźć w szczegółach produktu na stronie .
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.