- Poprzednia
- Strona 1
- ...
- 5
- 6
- 7
- Dalej
Lampy zewnętrzne ścienne nie mają łatwo!
O obudowę dudni deszcz i grad, latem praży słońce, a zimą panują ujemne, dwucyfrowe temperatury. Jeśli więc nie są to lampy solarne, którym jaskrawe słońce wręcz służy, warunki pogodowe dają się im we znaki.
Poprzez...
prawidłową eksploatację,
regularne czyszczenie,
odpowiednią lokalizację,
wybór właściwego stopnia ochrony IP
...można jednak im pomóc i wydłużyć ich trwałość.
Na trwałość lampy wpływa również materiał, z którego jest wykonana- dobry wybór stanowią lampy ścienne ze stali szlachetnej.
Warto powiedzieć, że lampy ścienne z kloszami z poliwęglanu lub szkła również mogą charakteryzować się wyjątkową jakością i niezwykłą trwałością. O ile nie wybierzemy najtańszych, tandetnych produktów, nasze lampy zewnętrzne będą służyć nam bardzo długi czas. Modele ze stali szlachetnej mają jednak kilka zalet, które sprawiają, że są one wyjątkowo atrakcyjne:
stal szlachetna zawsze i wszędzie doskonale się prezentuje,
stal szlachetna jest bardziej odporna na korozję,
stal szlachetna jest mocna, solidna i odporna na dziaöanie wilgoci,
stal szlachetna jest odporna na działanie temperatury,
stal szlachetna jest łatwa w pielęgnacji.
Stal szlachetna sama w sobie nie jest jednak wyznacznikiem wysokiej jakości – na rynku dostępne są różne jej gatunki.
Bez dwóch zdań warto postawić na jakość. Produkty marki STEINEL lub PHILIPS to zawsze dobry wybór. Pod naszą marką własną Lampenwelt.com oferujemy wiele produktów, które spełniają różne potrzeby klientów i doskonale sprawdzają się w warunkach zewnętrznych.
Lampy zewnętrzne ze stali szlachetnej można zamontować dosłownie wszędzie począwszy od wjazdu do garażu, przez wejście do domu, aż po wąskie przejście. W związku z tym wyposażenie tego produktu może być również bardzo różne. Oto kilka istotnych kryteriów, które ułatwią wybór:
To jednogłośnie najlepsze rozwiązanie. W porównaniu do żarówki tradycyjnej, diody LED oszczędzają 90% energii, są bardzo odporne na cykliczność pracy i wytrzymują eksploatację do 50 000 godzin. Dlatego właśnie stanowią pierwszy wybór w przypadku wielu (o ile nie wszystkich) zastosowań na terenach zewnętrznych.
Ich zastosowanie ma sens właściwie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest praktyczne oświetlenie. Czujniki ruchu wykorzystują oświetlenie w sposób ekonomiczny, a zatem wtedy, kiedy jest ono potrzebne. Dzięki temu oszczędzają energię i chronią źródła światła.
Jednak uwaga – należy zrezygnować z żarówek energooszczędnych. Potrzebują one niestety sporo czasu, by osiągnąć maksymalną jasność, co oznacza, że w razie potrzeby nie są w stanie zapewnić natychmiastowego światła! W przeciwieństwie do nich - diody LED zapewniają natychmiast 100% jasności (podobnie jak żarówki tradycyjne i lampy halogenowe). To sprawia, że idealnie nadają się zarówno do oświetlania strefy wejścia do domu, jak i na przykład ochrony przed włamywaczami.
Lampy ścienne ze stali szlachetnej z dwustronnym wylotem światła (up-down)
Należy pamiętać, że na terenie zewnętrznym nie ma zbyt wiele powierzchni odbijających światło. Oczywiście, zawsze możemy skierować lampę ku górze, na ścianę domu, ale co wtedy z oświetleniem drogi? Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie oprawa świetlna, która emituje światło w górę i w dół. To wspaniały kompromis i doskonały sposób na tworzenie inscenizacji świetlnych.
Warto więc oświetlić fasadę lampą ścienną ze stali szlachetnej z dwustronnym wylotem światła. Ale uwaga, tym razem zrezygnujmy z czujników ruchu. Elewacja najlepiej prezentuje swoje walory, gdy jest oświetlana przez cały czas. I bez obaw, technologia LED także w tym przypadku zadba o oszczędność prądu.
Lampy ścienne ze stali szlachetnej – jeśli nie są zasilane energią słoneczną – wymagają przyłącza. W idealnym przypadku montaż powinien przeprowadzić wykwalifikowany elektryk. Instrukcja do zakupionej lampy zawsze znajduje się w paczce z produktem ze sklepu Lampy.pl.
Jeszcze przed rozpoczęciem montażu warto spokojnie ustalić, gdzie najlepiej zamontować lampę ścienną. To samo dotyczy wysokości, na której ją umieścimy. Rzadko da się wyrazić tę wartość w cyfrach, ponieważ każda posesja jest nieco inna – tak samo jak i upodobania użytkowników, jednak można uwzględnić kilka kwestii:
Lampy ścienne nie powinny oślepiać
To chyba najważniejsza wskazówka związana z montażem, która dotyczy zarówno wnętrz, jak i terenów zewnętrznych. Jeśli lampa ścienna przy wejściu do domu oślepia i trzeba odwracać od niej wzrok, to zdecydowanie nie spełnia swego zadania. Jeśli nie można prawidłowo funkcjonować w otoczeniu domu (z powodu oślepiania), łatwo źle postawić nogę, nie trafić w schodek lub wejść na doniczkę z kwiatami.
Można temu zapobiec, montując lampę około 5 cm powyżej poziomu oczu, a więc na wysokości przynajmniej 1,70 m do 1,80 m. Zależy to oczywiście również od kierunku padania światła lampy (czy światło pada w kierunku nadchodzącej osoby) oraz od tego, czy lampa ma dyfuzor zapobiegający oślepianiu, na przykład z poliwęglanu.
Lampy ścienne nie mogą przeszkadzać
Nie chcemy przecież zahaczać swetrem o róg lampy, ani uderzać się o nią niosąc torby z zakupami. Być może nam nic się nie stanie, może to jednak zaszkodzić lampie. Można tego uniknąć, mocując lampę na większej wysokości.
Jednak w bardzo wąskich przejściach wystające lampy mogą ograniczać i tak już niewielką przestrzeń. W takim przypadku zaleca się wybór lampy o mniejszej głębokości / występie.
Dane dotyczące występu / głębokości można znaleźć na stronie Lampy.pl w specyfikacji produktu.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców pod numerem telefonu lub za pomocą formularza kontaktowego.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.