- Poprzednia
- Strona 1
- ...
- 10
- 11
- 12
- Dalej
10% RABATU od 499 zł & 15% RABATU od 999 zł
Liczy się pierwsze wrażenie. Dlatego nawet wieczorem, kiedy nadchodzą goście, dom powinien się prezentować w jak najlepszym świetle. To możliwe dzięki kinkietom zewnętrznym z czujnikiem ruchu. W idealnym przypadku czujnik ruchu jest już zintegrowany w lampie. Jego zalety są bardzo przekonujące:
większy komfort dla domowników – nie trzeba już po omacku szukać przełącznika światła.
większe bezpieczeństwo dzięki dobrej widoczności ścieżek, schodów i przeszkód wokół domu
większe bezpieczeństwo dzięki efektowi odstraszania – włamywacze nie lubią światła. A już na pewno nie takiego, które pojawia się nagle.
mniejsze rachunki za prąd – ponieważ światło włącza się tylko wtedy, gdy jest potrzebne.
ochrona środowiska – niepotrzebne światło jest passé.
Kinkiety zewnętrzne ze zintegrowanym czujnikiem ruchu są bardzo praktyczne. Jest już w lampie i nie trzeba go instalować dodatkowo. Po zamontowaniu lampy na ścianie domu pozostaje już tylko jedno – ustawić odpowiedni zasięg czujnika i czas świecenia lampy. I gotowe. To banalnie proste dzięki praktycznej instrukcji montażu. Gdyby jednak pojawiły się jakiekolwiek pytania, nasz zespół doradców chętnie udzieli fachowej porady. Dane kontaktowe można znaleźć poniżej.
Lampa nie musi konkurować ze słońcem. Czujnik zmierzchu sprawia, że czujnik ruchu włącza lampę tylko wtedy, gdy nie ma wystarczającej ilości światła dziennego. Rejestruje, jak bardzo jest ciemno i włącza światło tylko wtedy, gdy naprawdę jest potrzebne. Innymi słowy światło pojawia się tylko wtedy, gdy w ciemności ktoś przechodzi w pobliżu lampy. Kiedy świeci słońce, zupełnie nic się nie dzieje. Ale uwaga, czujnik zmierzchu może przechytrzyć znajdująca się w pobliżu latarnia uliczna.
Oczywiście zdarzają się również sytuacje, w których światło wokół domu musi lub powinno się świecić dłużej. W takich przypadkach ciągłe, samoistne gaśnięcie jest bardzo irytujące. Praktycznym rozwiązaniem jest wtedy możliwość przełączania kinkietu zewnętrznego pomiędzy trybem działania czujnika ruchu a trybem światła stałego. Przy zakupie należy po prostu zwrócić uwagę, czy urządzenie ma taką funkcję. Jeśli tak, informacja na ten temat znajduje się w opisie produktu w sklepie.
Kinkiet zewnętrzny wyposażony nie tylko w czujnik ruchu, ale i w kamerę to sensowne rozwiązanie szczególnie w przypadku strefy wejścia do domu. Dzięki temu można sprawdzić za pomocą aplikacji na smartfon, kto stoi przed naszymi drzwiami. Nawet nie będąc w domu. Zintegrowany w oprawie świetlnej mikrofon z funkcją tłumienia szumów oraz domofon stanowią perfekcyjne dopełnienie tej małej technicznej sensacji. W ten sposób można porozmawiać z gośćmi nawet będąc na urlopie i od razu ustalić termin kolejnego spotkania.
Przede wszystkim trzeba wiedzieć, gdzie kinkiet zewnętrzny z czujnikiem ruchu zostanie zainstalowany. Jeśli przy wejściu do domu – w zupełności wystarczy 90°. Można jednak również od razu zabezpieczyć dwie ściany domu za pomocą jednego urządzenia. Wystarczy wybrać kąt detekcji ruchu 240° i zamontować kinkiet na narożniku domu. W przypadku jednej ściany wystarczy 180°. Wskazówka: jeśli miejsce montażu nie jest jeszcze znane, trzeba wybrać duży kąt detekcji ruchu, a potem dopasować go ręcznie za pomocą osłon.
Wskazówka: załóżmy, że przede wszystkim chcemy odstraszać włamywaczy za pomocą niespodziewanego światła. W takim wypadku trzeba się upewnić, że czujnik ruchu obejmuje również obszar bezpośrednio pod lampą. Służy do tego tak zwany dolny sensor detekcji, który zapobiega ominięciu obszaru wykrywania. To możliwe dzięki specjalnej soczewce lub zastosowaniu drugiego czujnika.
W przypadku kinkietów zewnętrznych z czujnikiem ruchu na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź – LED. Kiedy ktoś przechodzi w pobliżu lampy, diody LED natychmiast gwarantują 100 procent jasności. Żarówka energooszczędna, która nie zapewnia od razu pełnej mocy, nie nadaje się do tego celu. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku również kwestia ochrony portfela i środowiska. Osoby stosujące czujniki ruchu mogą spotęgować ich ekologiczne działanie dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii LED. Wszystkie zalety diod można odczytać z naszej grafiki informacyjnej.
Czy można nie tylko oszczędzać prąd, ale nawet zupełnie z niego zrezygnować? To pole do popisu dla technologii solarnej, która jest dostępna również w przypadku kinkietów ściennych z czujnikiem ruchu. Wskazówka: aby uzyskać pełną funkcjonalność, lampę należy zamontować w dobrze nasłonecznionym miejscu. Zwłaszcza gdy istotny jest aspekt bezpieczeństwa, należy się upewnić, że lampa nie zawiedzie z powodu zbyt małego nasłonecznienia. Pełną niezawodność gwarantują modele wyposażone w system hybrydowy, taki jak Sun'Connec. Łączą one zalety technologii solarnej i zasilania sieciowego.
Lampa ma być solidna? I do tego świetnie się prezentować? W takim razie w kwestii materiału należy postawić na stal szlachetną. Dzięki temu można zyskać wiele korzyści:
stal szlachetna optymalnie się prezentuje
stal szlachetna jest łatwa w pielęgnacji i zupełnie niepodatna na korozję
stal szlachetna jest naprawdę stabilna i odporna na zmiany temperatury.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.