- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- ...
- 5
- Dalej
Szczególną zaletą lamp najazdowych z diodami LED jest ich długa żywotność i wydajność energetyczna, nie wymagają konserwacji i są oszczędne.
Dzięki zainstalowanym na stałe diodom LED nie trzeba już martwić się o odpowiednie źródło światła. Przy zakupie należy jednak zwrócić uwagę na strumień świetlny, by wybrać oprawę o odpowiedniej jasności. Aby oświetlić ścianę domu, wymagana jest większa ilość światła niż w przypadku podświetlenia kostki brukowej, punktów orientacyjnych czy dekoracyjnych lamp wbudowanych w podłoże. Z reguły strumień świetlny w oświetleniu najazdowym LED waha się w granicach od 150 do 300 lumenów, oświetlenie dekoracyjne lub orientacyjne posiada znaczniej mniej lumenów. Jeśli wymagane są również reflektory odchylane, należy uwzględnić tę cechę w szczegółach produktu dla rozwiązań LED montowanych na stałe.
Bez problemu można wymienić źródło światła w lampach najazdowych na LED. Istnieją bowiem alternatywy LED dla wszystkich rodzajów gwintów żarówki, od GX53 po GU10.
Żarówki LED zapewniają wszystkie zalety diod LED zainstalowanych na stałe, a jednocześnie uzyskują wydajność świetlną porównywalną z tradycyjnymi rozwiązaniami halogenowymi.
W sprzedaży dostępne są również lampy solarne najazdowe wyposażone w diody LED. Oprawy zasilane są energią słoneczną. Ze względu na niskie zużycie energii diody LED funkcjonują przez długi czas i są niezawodne.
Panel słoneczny wbudowany jest zazwyczaj bezpośrednio w oprawie wpuszczanej w podłoże. Aby umożliwić optymalne pozyskanie i przetwarzanie energii słonecznej oprawa powinna być zawsze czysta, zalegające jesienne liście, śnieg, czy nieczystości negatywnie wpływają na funkcjonowanie modułu solarnego.
Zdecydowanie zaletą w przypadku lamp najazdowych solarnych jest łatwość montażu, nie trzeba doprowadzać kabli do instalacji oprawy. Drugą zaletą jest oczywiście oszczędność, ponieważ oprawy solarne nie zużywają prądu.
Czas świecenia zależy rodzaju modułu oraz stopnia naładowania akumulatora, dlatego w miejscach istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa, w których światło potrzebne jest nieprzerwalnie warto zamontować oprawy wpuszczane w podłoże ze stałym zasilaniem.
Oprawa wpuszczane zewnętrzne narażone są na trudne warunki atmosferyczne, dlatego wymagają wysokiego stopnia ochrony IP. Jeżeli stosowane są również w miejscach, w których mogą tworzyć się kałuże warto wybrać lampy z wyższym stopniem ochrony, czyli IP67 lub IP68. Oprawy z tymi stopniami ochrony są nie tylko pyłoszczelne, ale także zabezpieczone przed czasowym lub trwałym zanurzeniem.
Oprócz klasy ochrony IP, podczas montażu należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości kable stosowane w instalacjach podziemnych. Wymagany jest również prawidłowy drenaż i odpowiednie podłoże żwirowe do odprowadzania wody.
Oprawy najazdowe LED stosowane np. na podjazdach, na przykład w formie kostki LED, muszą być przejezdne i tym samym odporne na duże obciążenie. Produkty, które mogą wytrzymać takie obciążenia, są specjalnie oznaczone w sklepie.
Dodatkowo na produktach podane jest maksymalne obciążenie, z jakim można przejechać po oprawie, np. 500 kg lub 1,5 tony.
W przypadku dodatkowych pytań można skorzystać z formularza kontaktowego.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.