- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- ...
- 13
- Dalej
10% RABATU od 499 zł & 13% RABATU od 699 zł & 15% RABATU od 999 zł
Lampy solarne to piękne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie, wzbogacające ogród o efektowne, świecące akcenty. Ich kolejny atut to wzrost bezpieczeństwa na posesji. Co więcej, nie wymagają kabli, ani skomplikowanych prac instalacyjnych.
Ale co najważniejsze, lampy te czerpią energię ze słońca, a zatem ich eksploatacja kosztuje tyle co nic.
Bez wątpienia lampy słoneczne to najłatwiejszy sposób na oświetlenie ogrodu.
Brak kosztów energii elektrycznej, co oznacza więcej pieniędzy na kolejne wakacje!
Długa żywotność dzięki diodom LED.
Nie trzeba układać żadnych przewodów zasilających, a tym samym stwarzać dodatkowego ryzyka w ogrodzie.
Lampy włączają się automatycznie, gdy zapada zmrok. To superwygodne rozwiązanie!
Pozostają włączoneod 8 do 10 godzin.
Mogą być stosowane zarówno do dekoracji, jak i w celach praktycznych. A zatem, dekoracyjny łańcuch świetlny czy słupek ogrodowy?
Mogą być instalowane bez doświadczenia technicznego.
Dowolne pozycjonowanie (prawie wszędzie) tam, gdzie chcesz!
Są idealne do trudno dostępnych miejsc lub miejsc bez przyłącza elektrycznego.
Rodzaje mocowań dla każdej powierzchni na działce.
Dostępne również z czujnikiem ruchu. Trudno o większą wygodę!
Lampy solarne mają wiele zalet. Dostępne są w najróżniejszych wzorach i do najrozmaitszych zastosowań.
Po co czekać? Nie ma nic lepszego, niż piękne światło i efektowne refleksy bez dodatkowych kosztów energii elektrycznej.
Lampy solarne oczywiście służą nie tylko do celów dekoracyjnych. Dlatego też różnią się jasnością czy też natężeniem światła. Nie chcemy przecież oświetlać dzielnicy dekoracyjnymi światłami wprost ze stołu balkonowego. Niewielki punkcik nastrojowego światła przy ścieżce ogrodowej to też nie jest to.
Dlatego jasność zależy w dużej mierze od modelu, chociaż – bądźmy szczerzy – w przypadku lamp dekoracyjnych nie ma ona zbyt wielkiego znaczenia. Czyż nie? Natomiast w bardziej praktycznych modelach, takich jak słupki ogrodowe i lampy ścienne, już jak najbardziej tak. Dlatego też produkty te mogą emitować światło o natężeniu do 400 lumenów.
Wartość strumienia świetlnego, jest podana w rubryce ze szczegółami produktu, przy każdym artykule. Dodatkowe informacje znajdują się w poradach na temat lumenów.
Dekoracyjne:
lampy dekoracyjne i figurki
lampiony i łańcuchy świetlne
pochodnie solarne i lampy do ścieżek
świecące kule i kostki
lampy solarne smart home
Praktyczne:
słupki oświetleniowe i lampy cokołowe
lampy ścienne
lampy stojące i stołowe
spoty solarne
oprawy wpuszczane podłogowe
lampki podświetlające numery domów
Zależy to przede wszystkim od jakości samej lampy. Dokładniej mówiąc, chodzi tu o jakość wbudowanego akumulatora i żarówek. Nie bez znaczenia jest także zaabsorbowana energia słoneczna. Czas świecenia obejmuje zakres od około 5 do 20 godzin, niemniej jednak większość lamp solarnych sprawuje się bez zarzutów, pracując od 8 do 10 godzin dziennie.
Mówiąc najprościej: dzięki słońcu. Bez energii słonecznej w lampach solarnych nie działa bowiem nic. Jeśli chcemy opisać taką lampę trochę precyzyjniej, do jej prawidłowego działania potrzebne są: słońce, moduł słoneczny, bateria i efekt fotowoltaiczny.
Lampy solarne działają niezależnie od sieci energetycznej – zamiast kabla zasilającego, wyposażone są w moduł słoneczny oraz akumulator. W ciągu dnia moduł absorbuje światło słoneczne i przetwarza je, wykorzystując efekt fotowoltaiczny, w energię elektryczną. Ta zaś jest magazynowana w akumulatorze.
Gdy robi się ciemno, lampa zaczyna świecić, wykorzystując zgromadzoną energię. Automatyczny czujnik zmierzchu samoczynnie przełącza urządzenie z trybu magazynowania energii w tryb świecenia.
W zależności od pogody na zewnątrz i tego, ile słońca może wchłonąć moduł solarny, ładowanie lampy wymaga odpowiedniej ilości czasu. Czy na zewnątrz świeci słońce? A może dzień jest pochmurny? A może pada deszcz, a słońce już się dzisiaj nie pojawi?
Z reguły w piękną, słoneczną pogodę światło słoneczne pochłonięte w ciągu dnia wystarcza, aby zapewnić lampie solarnej wystarczającą ilość energii.
Z drugiej strony, na początku trzeba będzie wykazać się cierpliwością. Ale naprawdę, tylko na początku. Przy pierwszym włączeniu lampy solarnej bateria będzie się ładować przez 2 dni (a w przypadku złej, pochmurnej pogody do 10 dni). Tak więc bądźmy cierpliwi! To ważne, ponieważ długie pierwsze ładowanie zapewni nam maksymalną wydajność baterii.
Wskazówka na zimę. Ponieważ wiele lamp solarnych nie nadaje się do pracy w zimie, a moc światła słonecznego zazwyczaj nie wystarcza do optymalnego naładowania urządzenia, najlepszym rozwiązanie jest przechowywanie lampw domu. Pozwoli to chronić lampę, a w szczególności akumulator, przed mrozem i innymi wpływami atmosferycznymi.
Modułowi solarnemu należy zapewnić wystarczającą ilość światła dziennego, a więc wystaw go bezpośrednio na światło słoneczne.
Najlepiej ustawić moduł na południe.
Moduły umiejscowione pod dachami, drzewami lub w cieniu nie mogą w 100% spełniać swoich funkcji.
Moduł należy oczyszczać z kurzu, brudu i innych czynników zakłócających.
W niektórych modelach wmontowany akumulator można również ładować za pomocą kabla USB. Inne modele, takie jak system Hybrid Sun Connec, automatycznie przełączają się na zasilanie sieciowe, gdy w akumulatorze spada poziom energii.
Lampy różnią się także materiałami, z których je wykonano. Zwróć uwagę na miejsce i cel zastosowania urządzenia. Stal nierdzewna, aluminium lub wysokiej jakości tworzywo sztuczne zapewniają mu dłuższą żywotność.
W przypadku wykorzystania lampy w okresie zimowym należy wziąć pod uwagę produkty wysokiej jakości z dobrym panelem słonecznym i akumulatorem ładowanym zewnętrznie.
W sytuacji, gdy światło jest niezbędne ze względów bezpieczeństwa, lepiej zdecydować się na lampy z przyłączem elektrycznym.
Gdy zachodzi słońce. W większości przypadków lamp solarnych nie trzeba włączać. Gdy robi się ciemno, włączają się automatycznie dzięki wbudowanemu czujnikowi zmierzchu.
Uwaga! Szyki mogą nam tu popsuć zewnętrzne źródła światła, takie jak inne lampy ogrodowe lub oświetlenie uliczne. Przy sztucznym oświetleniu czujnik postrzega otoczenie po prostu jako zbyt jasne i nie włącza lampy solarnej.
Na szczęście wiele lamp solarnych oprócz czujnika zmierzchu ma jeszcze automatycznywłącznik/wyłącznik. Światło zapala się i gaśnie, dlatego taka lampa zawsze działa!
Tak, są takie. Lampy solarne oprócz funkcji dekoracyjnych często mają także zastosowanie praktyczne, na przykład jako słupek ogrodowy czy lampa ścienna. W takich przypadkach czujnik ruchu jest po prostu niesamowicie praktyczny. Światło zapala się tylko wtedy, gdy stajesz przed drzwiami wejściowymi, na ścieżce ogrodowej czy na dziedzińcu. Ale nie wcześniej. Pozwala to oszczędzać baterię i wydłużyć żywotność żarówek. A gdy lampa działa dłużej, nie tracisz niepotrzebnie pieniędzy oraz, co najważniejsze, przyczyniasz się do ochrony środowiska.
Należy jednak upewnić się, że wprost nad czujnikiem ruchu nie wyrośnie nam kwiatek, krzak, czy inna roślina. Mogłoby to bowiem to znacznie pogorszyć funkcjonalność elementu. Dlatego pamiętajmy o wolnej przestrzeni pod czujnikiem ruchu.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.