- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- Dalej
Dzięki prawdziwym legendom, takim jak Verner Panton i Arne Jacobsen, Dania może pochwalić się długą tradycją wzornictwa. &Tradition, założona w 2010 roku pod nazwą "Unique Copenhagen", nie tylko zbiera licencjonowane projekty tych wielkich projektantów, ale także łączy je z ręcznie wybranymi projektami znanych międzynarodowych artystów naszych czasów. Należą do nich studia "Space Copenhagen", czyli Signe Bindslev Henriksen i Peter Bundgaard Rützou oraz "Norm Architects", za którymi stoją Jonas Bjerre-Poulsen, Kasper Rønn i Linda Korndal. Nazwa &Tradition oznacza zatem pełne miłości przywiązanie do tradycji, ale także odwagę do zrobienia kroku naprzód dzięki nowym technologiom i pomysłom. Oto nowoczesna Dania!
Verner Panton(1926-1998) jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych projektantów mebli i wnętrz XX wieku. wieku. Studiował pod okiem wielkiej legendy designu Arne Jacobsena, zanim stworzył swój własny, unikalny styl dzięki awangardowym i wizjonerskim projektom oraz wykorzystaniu plastiku i psychodelicznych kolorów.
Kolorowa seria oświetlenia Flowerpot wykonana z poliwęglanu stała się symbolem ruchu pokojowego Flower Power w 1968 roku i jest dziś tak samo synonimem nowoczesności jak wtedy.
Arne Emil Jacobsen (1902-1971) był jednym z najważniejszych duńskich architektów i projektantów, całkowicie oddanym funkcjonalnemu i ponadczasowemu wzornictwu. Oprócz projektowania oświetlenia, znany jest również z budynków i wnętrz, takich jak SAS Royal Hotel z 1960 roku, który został w całości zaprojektowany przez mistrza duńskiego modernizmu.
Lampa Bellevue ma charakterystyczną smukłą łabędzią szyję i jest symbolem wyczucia czystej formy i doskonałego wyczucia proporcji Jacobsena. Jest również historycznie uważany za początek skandynawskiego minimalizmu.
Signe Hytte jest purystką, której misją jest wyeksponowanie istoty rzeczy i usunięcie wszystkiego, co dodatkowe. Ukończyła TEKO Design and Business School w Danii, ale wcześniej studiowała estetykę i kulturę na Uniwersytecie w Aarhus.
The Journey, który łączy w sobie dwa klasyczne podstawowe kształty geometryczne - kulę i prostokąt - jest lśniącym rezultatem jej poszukiwań czegoś prostego, ale znaczącego, na co czujesz się komfortowo patrząc i żyjąc z nim. Sama projektantka przypomina nam księżyc i bardzo poetycką wewnętrzną podróż.
Hiszpański artysta Jamie Hayon otworzył swoje własne studio projektowe na przełomie tysiącleci, które oprócz oświetlenia i mebli stworzyło szereg wyrobów ceramicznych, butów i zegarków. Mówi się, że kreatywny umysł stoi na czele nowej fali talentów artystycznych.
Formakami to spotkanie Wschodu i Zachodu: tradycyjna azjatycka papierowa latarnia, wykonana tutaj ręcznie z papieru ryżowego w kolorze kości słoniowej, spotyka się z zachodnim minimalizmem skandynawskim, co jest również widoczne w celowym użyciu elementów z drewna dębowego bejcowanego na czarno.
Kraj pochodzenia: Dania Rok założenia: 2010
Adres: &Tradition Kronprinsessegade 4 DK - 1306 Kopenhaga
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.