Przy wyborze numeru domu nie należy koncentrować się jedynie na jego wyglądzie. Musi on bowiem spełniać przed wszystkim jeden ważny cel: budynek, na którym go umieszczono, powinien być z jego pomocą łatwy do odnalezienia dla odwiedzających. Poza tym odnośnie numerów domów w wielu miastach i gminach obowiązują przepisy, których należy przestrzegać.
W dawnych czasach domy bądź dwory miały swoje nazwy. Wywodzono je często od zawodu lub rzemiosła uprawianego przez właściciela domu. W XVIII. wieku w większych miastach zaczęto wprowadzać numery domów. Ponieważ wiele nazw występowało wielokrotnie, konieczny stał się niezawodny system porządkowy. Dzisiaj zarówno w mieście, jak i na wsi każdy budynek może zostać bez trudu jednoznacznie zidentyfikowany i znaleziony na podstawie nazwy ulicy i numeru domu. W wielu miastach i gminach aktualnie obowiązujące "Rozporządzenie o numerach domów" określa szczegóły ich umieszczania na budynkach.
Przydatne są także podświetlane numery domów lub lampy z numerem domu, stanowiące połączenie numeru domu i zewnętrznej lampy ściennej. Dzięki temu numer domu jest dobrze widoczny także o zmierzchu i w ciemności. Jeżeli jest on podświetlany z wykorzystaniem techniki solarnej, to jest zupełnie niezależny od prądu sieciowego. Jako żarówki do oświetlania numeru domu mogą być także stosowane energooszczędne żarówki LED. Są one niezwykle wytrzymałe i trwałe.
W niektórych miastach, np. w Hamburgu, stosowanie podświetlanych numerów domów jest wymagane przepisami. Numer taki umożliwia taksówkarzom, kurierom oraz ewentualnie także karetce pogotowia natychmiastowe odnalezienie właściwego budynku.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.