Gdy temperatury na zewnątrz wzrastają, powietrze w domu lub biurze również staje się nieznośnie gorące i duszne. Jeżeli nie mamy klimatyzacji, to należy sięgnąć po wentylator, aby zapewnić sobie dopływ świeżego powietrza. Zasadniczo są do wyboru trzy różne rodzaje wentylatorów: sufitowe, wolnostojące i stołowe. Wszystkie one zapewniają lepszą cyrkulację powietrza, nie są jednak w stanie obniżyć temperatury w pomieszczeniu. Wentylator stołowy lub wolnostojący wymusza ruch powietrza, który jest przez skórę człowieka odczuwany jako ochłodzenie.
Wentylator stołowy to najmniejszy model tego urządzenia. Nadaje się on z uwagi na swe małe rozmiary na przykład do postawienia na biurku. Ponieważ jego moc z reguły jest ograniczona, nie powoduje on szczególnie silnego przepływu powietrza, więc tylko jedna lub kilka osób może odczuć jego chłodzące działanie.
Jeżeli chcemy uzyskać poprawę powietrza w całym pomieszczeniu, to lepiej niż wentylator stołowy nadaje się do tego wariant wolnostojący. Jego głowica, tzn. wirnik oraz łopatki wirnika, znajduje się na stojaku, który w wielu modelach ma regulowaną wysokość. Niektóre z wentylatorów stojących posiadają dodatkowo kółka przy nóżkach stojaka, aby można było ustawiać ten "wiatrak" w różnych miejscach pokoju. W przypadku wentylatorów wolnostojących należy, podobnie jak w przypadku innych tego typu urządzeń, zwracać uwagę na wydajność. Wielkość oraz wydajność wentylatora determinują prąd powietrza, który jest przezeń generowany.
Ponieważ zarówno wentylatory stołowe, jak i wolnostojące posiadają przewód, należy zwracać uwagę na to, aby „chłodna bryza“ nie stała się pułapką, o którą wszyscy będą się potykać.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.