Który wentylator wybrać?
Praktyczne i wygodne: orzeźwienie po naciśnięciu jednego przyciskuZnalezienie odpowiedniego wentylatora - dostosowanego do potrzeb i przestrzeni życiowej - jest bardzo proste. Zanim kupisz wentylator, powinieneś zastanowić się, czego potrzebujesz. Czy powinien pracować wyjątkowo cicho, aby można go było używać również w sypialni? Czy powinien być jak najmniejszy i można go zamontować na przykład na spadzistym suficie? A może powinien być inteligentnie sterowany i mieć wiele opcji ustawień? Pomożemy ci dokonać właściwego wyboru.
Wszystkie typy wentylatorów
Jak wybrać odpowiedni rozmiar wentylatora
W zależności od wielkości pomieszczenia, należy wybrać odpowiednią średnicę wentylatora. Możesz się kierować poniższymi wskazówkami:
Mały pokój,
np. pokój gościnny:
< 3 x 3 m Ø: 76 - 122 cm
Duży pokój,
np. salon np. salon:
< 6 x 6 m Ø: 127 - 137 cm
Bardzo duże pomieszczenie,
np. mieszkanie na poddaszu:
> 6 x 6 m Ø: od 142 cm
Wentylatory sufitowe z oświetleniem i bez
Cichy szum w sypialniachMasz tylko jedno złącze zasilania na suficie i nie możesz zdecydować, czy chcesz go użyć do wentylatora czy lampy sufitowej? W takim razie wybierz wentylator ze zintegrowanymi diodami LED zapewniającymi dobre oświetlenie ogólne. Może on być również wyposażony w pilota zdalnego sterowania, który umożliwia wybór koloru światła. Do sypialni zaleca się cichy model, na przykład z silnikiem WhisperWind®, taki jak te oferowane przez markę Hunter.
Inteligentne wentylatory
Wygoda dzięki wszechstronnym możliwościom sterowaniaZgodnie z duchem czasu, wentylatorami można również sterować w inteligentny sposób - za pomocą pilota lub aplikacji. Prędkość i kierunek obrotów można wygodnie regulować. Jeśli wentylator działa również jako oświetlenie, kolor światła można nawet regulować jednym dotknięciem palca. Jeśli chcesz, możesz także wywołać funkcje inteligentnego wentylatora za pomocą asystenta głosowego.
Chłodna bryza dzięki wentylatorom stołowym i stojącym
Nakierowanie chłodzenia w dowolnej lokalizacjiWentylatory stołowe i stojące można błyskawicznie włączyć w najbliższym gniazdku elektrycznym, gdy niespodziewanie pojawi się upał. Wentylatory przenośne są szczególnie popularne w biurach i gabinetach domowych - skierowane w określony kąt lub pracujące w szerszym promieniu. Wentylatory przenośne zapewniają także przyjemne chłodzenie w pomieszczeniach mieszkalnych, od salonu po kuchnię - na przykład modele w stylu retro.
Wentylatory o wyższym stopniu ochrony IP
Prawdziwe orzeźwienie na tarasieJeśli nawet najpiękniejsze zacienione miejsce w ogrodzie nie zapewnia niezbędnego chłodzenia w środku lata, nadszedł czas na wentylator w salonie ogrodowym. Dzięki odpowiedniemu stopniowi ochrony IP wynoszącemu co najmniej IP44, wentylatory sufitowe, na przykład tradycyjnej firmy Westinghouse, można z łatwością zawiesić w zadaszonych obszarach ogrodu. Jeśli chcesz tylko tymczasowo się ochłodzić, możesz oczywiście zabrać wentylator stołowy do ogrodu na gorące popołudnie.
Najważniejsze fakty o wentylatorach
Kiedy wentylator jest przydatny?
Wentylator jest przydatny przez cały rok. Podczas gdy w trybie letnim zapewnia przyjemne chłodzenie, w trybie zimowym - zapewnia dobrą dystrybucję powietrza grzewczego zatrzymującego się pod sufitem. Ta opcja jest idealna do obniżenia kosztów ogrzewania. Jeśli chcesz korzystać z wentylatora przez 365 dni w roku, powinieneś upewnić się przy zakupie, że ma on opcję pracy zimą.
Jakie są rodzaje wentylatorów?
Wentylatory sufitowe są montowane na stałe i podłączane przewodowo do sufitu. Są one dostępne wyłącznie do chłodzenia i rozprowadzania powietrza lub ze zintegrowanymi lampami LED do oświetlenia ogólnego. Wentylatory stojące i stołowe można umiejscowić zgodnie z potrzebami. Dzięki ładowaniu baterii przez USB, są one idealne nawet w podróży.
Jakie szczegóły techniczne należy wziąć pod uwagę?
Istotna jest wydajność, przydatność do określonego rozmiaru pomieszczenia i różnych poziomów intensywności. W zależności od rodzaju sufitu, należy zwrócić uwagę na wagę. W przypadku wentylatorów stojących powinna istnieć możliwość pochylania i oscylacji (poruszania głowicą). Praktyczne są także wentylatory stojące z regulacją wysokości. Opcje obsługi obejmują zarówno włącznik, jak i aplikację na smartfona.
Tryb zimowy
Zimą ciepłe powietrze grzewcze gromadzące się pod sufitem jest lepiej rozprowadzane w pomieszczeniu. Dzięki temu stopy pozostają ciepłe, a koszty ogrzewania są niższe.
Tryb letni
Latem wentylator cyrkuluje powietrze, tworząc przyjemny efekt chłodzenia skóry. Siłę wielu wentylatorów można indywidualnie regulować.