Lampy solarne

Lampy solarne

Bez kabli, bez zużycia prądu, bez komplikacji

Lampy solarne wyznaczają nowe akcenty oświetleniowe w ogrodzie, na tarasie czy na balkonie. Tworzą nastrój i atmosferę, ale także poprawiają bezpieczeństwo — są ekologiczne, nie zwiększają kosztów energii elektrycznej i nie wymagają doprowadzenia kabli czy wiedzy technicznej dotyczącej instalacji.


Lampy solarne — wyjątkowo funkcjonalne

Więcej światła dookoła domu dzięki kinkietom solarnym

Oświetlenie wokół domu nie tylko podkreśla elewację, ale także poprawia orientację i zwiększa bezpieczeństwo. Lampy solarne znakomicie sprawdzają się jako lampy ścienne, ponieważ nie wymagają okablowania. Dzięki czujnikom ruchu są jeszcze trwalsze.

Zdjęcie po lewej: Nie potrzeba okablowania, montaż kinkietu solarnego jest bardzo prosty.

Zdjęcie po prawej: Lampy solarne są optymalnym rozwiązaniem, gdy doprowadzenie źródła prądu jest niemożliwe.


Bezpieczeństwo i styl na posesji

Oświetlenie ścieżek za sprawą słupków ogrodowych

Lampy solarne podkreślają ścieżki w ogrodzie lub zapewniają bezpieczne oświetlenie wszystkich dróg zewnętrznych. Słupki oświetlenie często są wyposażone w czujnik ruchu, aby efektywnie wykorzystywać energię zmagazynowaną w baterii. Materiały takie jak aluminium czy stal nierdzewna sprawiają, że te lampy są odporne na warunki atmosferyczne.

Zdjęcie po lewej: Solarne słupki ogrodowe, zwłaszcza te wbijane w ziemię, spełniają rolę dekoracyjną.

Zdjęcie po prawej: Dobrej jakości lampy solarne wykrywają ruch w zakresie 120 stopni.


Lampy wbijane w ziemię — to jest to!

Reflektory solarne w roli oświetlenia akcentującego

Światło pozwala wydobyć z cienia atrakcje, które mamy w ogrodzie — znakomicie nadają się do tego reflektory solarne. Ruchomy reflektor pozwala znaleźć odpowiedni kąt ustawienia, a grot ziemny umożliwia umiejscowienie lampy w dowolnym miejscu. W sytuacji, gdy zmieniamy aranżację ogrodu, możemy łatwo przenieść te ogrodowe lampy solarne — bez uciążliwego montażu.

Zdjęcie po lewej: Kilka reflektorów połączonych z jednym panelem słonecznym.

Zdjęcie po prawej: Poszczególne reflektorki solarne można wygodnie wbić w podłoże!


Relaks w oazie na świeżym powietrzu

Zachęcająca atmosfera dzięki solarnym girlandom ogrodowym

Łańcuchy świetlne tworzą niepowtarzalną atmosferę. Szczególnie podczas ciepłej, słonecznej pory roku ogród staje się drugim salonem. Girlandy ogrodowe magazynują w dzień energię słoneczną, aby zapewnić bajeczne oświetlenie wieczorem.

Zdjęcie po lewej: Różnorodne kształty — na zdjęciu girlandy solarne w postaci klasycznych żarówek, oczywiście ze stopniem ochrony IP44.

Zdjęcie po prawej: Girlandy ogrodowe mogą być używane wszędzie, możliwości jest nieskończenie wiele.


Akcenty świetlne poprawiające samopoczucie

Indywidualne akcenty dzięki dekoracyjnym lampom solarnym

Niezależnie od tego, czy chodzi o lampę z grotem ziemnym, dekorację stołu, czy świecące kostki lub kule: solarne oświetlenie dekoracyjne sprawia, że ogród, balkon czy taras stają się bardziej indywidualne, nastrojowe i po prostu bardziej atrakcyjne. Koncepcję oświetlenia można łatwo rozszerzyć o lampy solarne.

Zdjęcie po lewej: Dekoracyjne lampy solarne tworzą piękne akcenty na zewnątrz. Dostępne są modele orientalne, skandynawskie lub minimalistyczne.

Zdjęcie po prawej: Kształty geometryczne, takie jak kostki i kule, są zawsze modne.


Wskazówki dotyczące lamp solarnych

Moduł solarny

Jak ustawić moduł solarny?

Im więcej godzin nasłonecznienia otrzyma lampa solarna, tym wydajniejszy jest proces ładowania i dłuższa żywotność baterii. Panel solarny powinien być skierowany na południe, wówczas moduł jest naświetlany o każdej porze dnia. Wyrównanie jest szczególnie łatwe w przypadku lamp z oddzielnym modułem.

Lampy solarna

Jak dbać o lampę solarną?

Panel solarny przekształca światło słoneczne w energię elektryczną poprzez efekt fotowoltaiczny. Aby panel optymalnie pochłaniał światło słoneczne, ładując akumulator, zawsze musi być wolny od brudu, kurzu i innych czynników zakłócających, takich jak rzucające cienie liście.