zrownowazone ekologiczne lampy

Zrównoważone lampy Pomysły na ekologiczne oświetlenie z charakterem

Uwzględnianie kwestii ochrony środowiska przy zakupie lampy i wybieranie produktów przyjaznych dla środowiska - obok wzornictwa staje się to coraz ważniejsze dla miłośników wnętrz. O tym, czy lampa jest zrównoważona, decydują różne aspekty: począwszy od zastosowania energooszczędnej technologii LED, poprzez wykorzystanie surowców odnawialnych, aż po opakowania nadające się do recyklingu - istnieje wiele elementów, na które producenci opraw oświetleniowych zwracają uwagę ze względu na ochronę środowiska. Ważnymi czynnikami są również skrócone trasy transportu i możliwość naprawy w celu zapewnienia trwałości.


Zrównoważone marki

envostar

Envostar

Lampy Envostar są w całości produkowane w Europie. Do ich produkcji wykorzystuje się materiały zrównoważone, takie jak: bambus, gips, glina, szkło, papier i rattan. W przypadku lamp drewnianych firma stosuje drewno z certyfikatem FSC. Aby zapewnić jeszcze bardziej zrównoważony rozwój, marka stosuje energooszczędne żarówki i opakowania w 100% pozbawione plastiku. Gwarancja producenta na okres pięciu lat potwierdza trwałość produktów.

David Trubridge

David Trubridge

David Trubridge do produkcji swoich ręcznie wykonanych lamp wykorzystuje w 90% nieprzetworzone drewno bambusowe z certyfikatem FSC, oraz drewno bambusowe z certyfikatem EPD, będące produktem odpadowym przemysłu spożywczego. Produkcja jest neutralna pod względem emisji CO2. Transport odbywa się w opakowaniach kartonowych. Wszystkie oprawy nadają się do naprawy, ponieważ poszczególne części można wymieniać, co zapewnia wręcz nieograniczoną trwałość.

Domus

Domus

Produkcja lamp Domus odbywa się głównie z surowców odnawialnych, w szczególności z drewna pochodzącego z kontrolowanych obszarów upraw. Oprawy mogą być użytkowane z wykorzystaniem technologii LED lub są już w nią wyposażone. Do transportu używa się precyzyjnie dopasowanych pudeł kartonowych wykonanych z tektury z recyklingu oraz materiału wypełniającego ze zgniecionego papieru makulaturowego. Naprawa opraw jest możliwa nawet wiele lat po zaprzestaniu produkcji w firmowym zakładzie, gdzie priorytetem jest praca ręczna.

HerzBlut

HerzBlut

Všechna svítidla HerzBlut jsou vyráběna ve vlastní továrně v německém Sauerlandu. Materiály z obnovitelných surovin od dodavatelů s certifikátem FSC se používají v kombinaci s energeticky úsporným světlem. Při přepravě sází společnost HerzBlut na ekologické obaly, které z velké části neobsahují plasty. Pokud se lampa rozbije, lze ji opravit ve výrobním závodě. Tradiční řemeslo je tam totiž velmi důležité - na některá svítidla se používá i dřevo z druhé ruky.

Tagwerk

Tagwerk

Firma Tagwerk produkuje oprawy oświetleniowe w południowych Niemczech przy użyciu procesu druku 3D, wykorzystując 100% biomateriałów z płynnego drewna i skrobi kukurydzianej z południowych Niemiec i Austrii. Produkcja odbywa się bez udziału odpadów, z zerową ilością odpadów i zerową emisją. Wykorzystywana jest energooszczędna technologia LED. Wszystkie elementy oprawy można rozmontować na części - zarówno klosze, jak i elementy elektroniczne - dzięki czemu można je naprawiać i nadają się do ponownego przetworzenia. Do wysyłki używa się głównie materiałów pochodzących z recyklingu.

LZF

LZF Lamps

Firma LZF Lamps wykorzystuje drewno z certyfikatem FSC do produkcji w Chiva koło Walencji w Hiszpanii. Jeśli chodzi o oświetlenie, firma stosuje zamontowaną na stałe, energooszczędną technologię LED. Naprawy opraw mogą być wykonywane w fabryce w Hiszpanii, która opiera się na tradycyjnym rzemiośle, ale także przez lokalnych podwykonawców, aby uniknąć niepotrzebnego transportu. Producent LZF Lamps wykorzystuje do produkcji opakowań materiały nadające się do recyklingu oraz tekturę jako materiał wypełniający. Zatem dbałość o środowisko jest postawiona na pierwszym miejscu.


Kup teraz

Zrównoważone lampy stojące Staranne tworzenie atmosfery świetlnej

Lampy podłogowe, które skupiają się na aspekcie zrównoważonego rozwoju, koncentrują się na materiałach przyjaznych dla środowiska i procesie produkcji oszczędzającym zasoby. I nie dzieje się to bynajmniej kosztem wzornictwa czy efektu świetlnego. Ponieważ naturalne materiały są absolutnie najmodniejsze, a w połączeniu z przytulnym światłem zapewniają przyjemną atmosferę.


Zrównoważone lampy sufitowe Naturalny design pod sufitem

Oprawy sufitowe doskonale nadają się do oświetlenia ogólnego. Zapewniają przyjemne światło i zachwycają swoim wzornictwem. Projektanci zrównoważonych lamp sufitowych preferują stosowanie naturalnych materiałów, takich jak drewno z certyfikatem FSC, a także stawiają na ekologiczną energię elektryczną i regionalność w procesie produkcji.


Zrównoważone lampy stołowe Efekt świetlny z możliwością umieszczania w dowolnym miejscu

Lampy stołowe można postawić na komodzie, stoliku nocnym lub stoliku kawowym bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności montażowych. Materiały, z których są wykonane, mówią same za siebie. Prawdziwe dzieła sztuki oświetleniowej są wykonane ręcznie z forniru drewnianego, również klasyczne modele z elementami z drewna o naturalnym usłojeniu przyciągają wzrok.


Zrównoważone kinkiety Stylowy i przyjazny dla środowiska element przyciągający wzrok

Lampy ścienne przyciągają uwagę ze względu na umieszczanie ich na wysokości wzroku. Zrównoważone kinkiety zawierają również pewną historię: w jakim regionie zostały ręcznie wykonane, jakie materiały odnawialne umożliwiły ich powstanie oraz w jaki sposób chronią zarówno środowisko, jak i portfel użytkownika podczas produkcji oświetlenia.

Zrównoważone lampy wiszące Elegancja z odrobiną głębi

Projektanci, którzy całym sercem poświęcili się zagadnieniu zrównoważonego rozwoju, tworzą z naturalnych materiałów prawdziwe rzeźby świetlne, które sprawiają, że wnętrza stają się miejscem, w którym panuje doskonałe samopoczucie. Od najdelikatniejszych bambusowych listew i artystycznie wygiętej drewnianej okleiny po płynne drewno i skrobię kukurydzianą z drukarki 3D - wszystkie te elementy wykończeniowe zapewniają doskonałą grę świateł.