- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- ...
- 7
- Dalej
Każdy posiada lampkę nocną – przecież to absolutny klasyk w domowych wnętrzach. Ale co zrobić, jeśli na szafce nocnej nie ma dla niej miejsca albo po prostu szafka została przewidziana do innych celów – należy zdecydować się na kinkiet, czyli lampę ścienną. A dokładniej: kinkiet z kloszem z tkaniny. Lampy ścienne zapewniają przytulność i nadają wnętrzu domowy charakter. Tworzą również nastrojowe światło uzupełniające oświetlenie ogólne, a wyposażone w ramię z lampką do czytania gwarantują bardzo praktyczne, bezpośrednie światło, idealne do wieczornej lektury przed zaśnięciem.
Kinkiet z kloszem z tkaniny to wspaniała atrakcja nie tylko w sypialni. Te wyjątkowe lampy ścienne montowane na wysokości oczu zapewniają przytulność również w korytarzu, salonie lub pracowni.
Oczywiście w każdym pomieszczeniu, gdzie potrzebna jest przytulna atmosfera, piękne światło uzupełniające oświetlenie ogólne lub atrakcyjny design na wysokości oczu. Wyjątkowo chętnie wykorzystuje się je np. w korytarzu. Albo w salonie, w pobliżu sofy lub nad nią. A także w jadalni.
Do kuchni lepiej wybrać inną alternatywę. Kuchenne zapachy, tłuszcz i brud odbiorą nowej lampie ściennej cały urok.
Takie lampy są za to bardzo popularne w sypialni. Bardzo modne, a mimo to ponadczasowo eleganckie, przytulne, a jednak absolutnie praktyczne – właśnie jako alternatywa dla klasycznej lampki nocnej.
Oczywiście, że tak! To najlepszy wybór, jakiego można dokonać w tej chwili z punktu widzenia technologii oświetleniowej. Diody LED...
zapewniają 100% jasności natychmiast po włączeniu.
oferują trwałość do 50 000 godzin. To 50 razy dłużej niż w przypadku żarówki tradycyjnej!
pomagają oszczędzać energię elektryczną, a tym samym pozwalają zrobić coś dobrego dla środowiska - to oszczędność energii rzędu 90% w porównaniu do żarówek tradycyjnych i 60% w porównaniu do lamp halogenowych
zupełnie nie zawierają rtęci – w przeciwieństwie do np. żarówek energooszczędnych.
są dostępne w najróżniejszych barwach światła.
umożliwiają tworzenie nawet wyjątkowo smukłych i najbardziej futurystycznych projektów lamp.
A najlepsze jest to, że diody LED są dostępne jako płytki LED wbudowane na stałe w lampach oraz jako żarówki przeznaczone do wkręcenia w oprawę (tzw. retrofity). Wybór należy do użytkownika! W przypadku lamp ściennych z kloszem z tkaniny dostępne są na rynku opcje z wbudowanymi i wymiennymi diodami.
Istnieją dwie możliwości włączania i wyłączania światła. Pierwsza z nich to przełącznik wbudowany w oprawę: włączyć lub wyłączyć światło wystarczy po prostu nacisnąć na przełącznik umieszczony bezpośrednio na obudowie. Nie trzeba wstawać i chodzić za każdym razem do przełącznika ściennego, nie trzeba też przełącznika szukać. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie w przypadku kinkietów, które znajdują się bezpośrednio obok lub nad szafką nocną – po co używać „normalnej” lampki nocnej, skoro można zyskać dodatkowe miejsce dzięki praktycznej lampie ściennej.
A propos praktyczności: kinkiety z tekstylnym kloszem są często wyposażone w dodatkową lampkę do czytania. Taką lampkę również można wygodnie włączać i wyłączać za pomocą przełącznika. Oczywiście nie tego samego przełącznika, co lampę główną. W żadnym wypadku! Lampa posiada do tego celu dodatkowy przełącznik.
Drugą możliwością są kinkiety z przełącznikiem umieszczonym bezpośrednio na kablu zasilającym zakończonym wtyczką. W tym wypadku przełącznik nie jest jednak umieszczony bezpośrednio na obudowie ani nie jest zwykłym „wyłącznikiem światła” na ścianie, lecz znajduje się na wtyczce lub kablu. Dzięki wtyczce lampę można umieścić dokładnie tam, gdzie jest potrzebna – pod warunkiem, że w pobliżu jest jakieś gniazdo wtykowe!
Kinkiety należy umieszczać na takiej wysokości, by źródła światła nie było na poziomie wzroku, ponieważ tak umieszczone lampy ścienne z pewnością będą oślepiać domowników. A przecież nie o to chodzi – w każdym razie nie w przypadku kinkietów. Wyjątek od reguły stanowi montaż lamp ściennych up-down, w których światło kierowane jest zarówno do góry jak i w dół, takie modele najlepiej zainstalować w górnej trzeciej części ściany, będzie to mniej więcej na wysokości oczu. Zaleta: lampa nie będzie oślepiać, za to jej piękna forma zostanie odpowiednio wyeksponowana. Podziw gości gwarantowany.
Jeśli kinkiet ma się znajdować w pobliżu sofy lub stanowić modną alternatywę dla lampki nocnej, to oczywiście nie ma sensu instalować jej w pobliżu sufitu. Trzeba ją przymocować do ściany nieco niżej – pamiętając jednak, że nie może oślepiać. Najlepiej, aby lampa ścienna zapewniała odpowiednią ilość światła, ale nie irytowała i nie powodowała oślepiania. Tak naprawdę zależy to od gustu użytkownika.
Klosz – biały, beżowy, kremowy, szary lub czarny. Cała lampa – klasycznie elegancka i ponadczasowa. Taka właśnie jest i zawsze będzie klasyczna, tekstylna lampa ścienna. Kinkiet z kloszem będzie pasować do każdego stylu wyposażenia wnętrz, a przy tym zapewniać piękne, nieoślepiające i przytulne światło. Bo o przytulności i atmosferze, jaką zapewnia taka lampa, nie trzeba chyba wspominać.
Klasyczna ponadczasowość jest piękna i świetnie się sprawdza. Niektórzy chcieliby jednak mieć na ścianie w korytarzu naprawdę atrakcyjny, świecący akcent, który już od progu będzie zachwycał gości. A co z tymi, którzy są bardziej romantyczni – również w kwestii wyposażenia wnętrz? To żaden problem. Kinkiety z kloszem z tkaniny zawsze stanowią doskonały wybór. Można stworzyć w salonie prawdziwie morską atmosferę, na przykład dzięki lampie ściennej z mapą świata na tkaninowym kloszu. Albo wprowadzić romantyczny nastrój dzięki małym różyczkom i kryształkom. Prawdziwi miłośnicy designu również znajdą coś dla siebie – marki takie jak FLOS, De Majo czy Knapstein z pewnością zachwycą zwolenników designerskiego oświetlenia.
Oczywiście, że nie. Dostępne są również modele z większą liczbą kloszy – czyli wielopunktowe. Kinkiety z 2 kloszami prezentują się doskonale na korytarzu lub w salonie, a więc tam, gdzie sama lampa i jej design podkreślają indywidualny styl mieszkania.
Trzeba jednak przyznać, że wariant 1-punktowy zawsze będzie klasykiem wśród kinkietów z kloszem - szczególnie w sypialni. Takie rozwiązanie świetnie się prezentuje i jest wyjątkowo praktyczne zwłaszcza w modelach wyposażonych w elastyczne ramię z lampką do czytania.
Kinkiet z kloszem z tkaniny to piękny element oświetleniowy. Jednak w przypadku opraw z kloszami z tkaniny zawsze nasuwa się pytanie – jak je wyczyścić: oddać klosze z tkaniny do czyszczenia, a może włożyć na chwilę do pralki… zarówno czyszczenie chemiczne, jak i pranie w pralce to w tym przypadku temat tabu! Kinkiety z kloszem z tkaniny należy czyścić miotełką do kurzu. Można do tego celu użyć ściereczki z mikrofibry. Trzeba jednak zawsze pamiętać, aby wcześniej odłączyć lampę od zasilania. Dopiero wtedy można przystąpić do czyszczenia!
Nasi profesjonaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące lamp ściennych. Nasz zespół doradców zawsze służy fachową poradą. Można wysłać do nas wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego albo zadzwonić pod numer 22 307 14 83.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.