- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- ...
- 23
- Dalej
11% RABATU od 499 zł & 14% RABATU od 799 zł
Wystarczy ją ustawić, podłączyć do gniazda wtykowego, nacisnąć przełącznik i już świeci światło. Nie ma łatwiejszego sposobu na oświetlenie własnych czterech ścian. Jaka lampa to potrafi? Lampa stołowa! Tak, zgadza się. Ona również. Ale właściwie chodzi o lampę stojącą, którą niektórzy nazywają mianem lampa podłogowa ze względu na jej umiejscowienie.
Wcześniej uważane za nieco staroświeckie lampy stojące świętują teraz wielki powrót. I słusznie! Dostępne w najróżniejszych formach – od stylu retro, poprzez industrialny, aż po vintage lub wersję trójnożną – i wyposażone w nowoczesną technologię LED wracają do łask – teraz jako lampy stojące LED.
To proste. Lampa stojąca LED jest potrzebna...
do czytania książek i gazet
do pracy
do odpoczynku
do tworzenia nastroju i atmosfery przytulności
do tworzenia wysp świetlnych
do podziału pomieszczenia na strefy
do wspierania oświetlenia ogólnego
i w końcu, choć to nie mniej ważne – do ozdabiania domowych wnętrz (ponieważ lampy stojące LED są dostępne w najróżniejszych stylach i wyposażone w najmodniejsze funkcje, wszystko zależy od wymagań użytkownika: to on decyduje czy potrzebny mu trójnóg, czy może lampa w stylu industrialnym?)
Lampy stojące LED można spotkać w najróżniejszych stylach i najróżniejszych formach, w domowym salonie i pracowni, a także na stanowiskach pracy w dużych firmach.
Lampę stojącą LED można oczywiście ustawić w dowolnym miejscu we własnych czterech ścianach. Może poza łazienką i innymi pomieszczeniami o podwyższonej wilgotności, ponieważ nie są one wyposażone w odpowiedni stopień ochrony. Poza tym do uruchomienia takiej lampy stojącej LED potrzebne jest właściwie tylko gniazdo wtykowe. Lampy stojące LED można spotkać najczęściej w następujących pomieszczeniach:
Salon
Tutaj najważniejszy jest własny gust. Należy więc postawić pytanie: co powinna oferować lampa stojąca LED? Chodzi o to, aby można było wreszcie z przyjemnością czytać ulubiony kryminał? A może lampa stojąca ma tylko zachęcać do relaksu i oferować różne barwy światła? Albo stanowić dodatkowe źródło oświetlenia ogólnego? Może powinna być zaprojektowana przez znanego designera i mieć niecodzienną formę? Dla każdego z tych przypadków można znaleźć odpowiednią lampę stojącą LED. Trzeba się tylko zdecydować na jedną z nich! Można oczywiście wybrać dwie, albo nawet trzy.
Domowe biuro
Lampy stojące LED to również doskonały wybór do domowego biura. Pod warunkiem, że mają być czymś więcej niż tylko zwykłą ozdobą, a więc rzeczywiście nadawać się do pracy. W takim przypadku również w domowym biurze można zdecydować się na biurowe lampy stojące LED. Ponieważ powstały z myślą o bardziej praktycznych celach, mają zwykle również bardziej pragmatyczny design. Brak wyszukanego wyglądu rekompensuje nowoczesna technologia i praktyczne funkcje. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w opisie artykułu oraz szczegółach dotyczących produktu bezpośrednio na stronie produktu.
Profesjonalne stanowisko pracy
Lampy stojące LED spotyka się bardzo często w biurowcach firm o różnej wielkości. Przede wszystkim uzupełniają oświetlenie ogólne i zapewniają optymalne warunki oświetleniowe na pojedynczych stanowiskach pracy.
Trzeba przyznać, że kiedy słyszy się hasło czujnik ruchu, myśli się raczej o ogrodzie i kocie sąsiadów, który znowu wałęsa się po posesji i powoduje włączanie światła. Albo może jeszcze o bardzo długim hotelowym korytarzu, w którym – na szczęście – światło włącza się automatycznie. Ale lampy podłogowe z czujnikiem ruchu? Tak, rzeczywiście są takie. Przede wszystkim jednak w branży biurowej.
Tam można je znaleźć nie tylko pod hasłem „czujnik ruchu”, ale i „czujnik obecności”. Czujnik obecności – ponieważ dzięki gęstej siatce rozpoznaje obecność człowieka. Nawet wtedy, gdy objawia się ona tylko poprzez stukanie w klawiaturę. Informację, czy wybrana lampa podłogowa LED jest wyposażona w czujnik ruchu, można łatwo znaleźć w szczegółach dotyczących produktu.
Jeżeli lampa ma spełniać kilka funkcji do których potrzebne jest różne natężenie światła, warto pokusić się na model lampy stojącej ze ściemniaczem – wówczas kwestia jasności światła nigdy nie stanowić będzie problemu. Wiele lamp stojących LED jest dzisiaj wyposażonych w praktyczne, zintegrowane na stałe ściemniacze. Można dowolnie zwiększać lub zmniejszać jasność – z dowolną częstotliwością.
Przydatna rada: wiele lamp stojących LED w formie lampy oświetlającej sufit jest wyposażonych zarówno w główne źródło światła, jak i w lampkę do czytania. Aby zwiększyć komfort obsługi, lampy są również wyposażone w dwa ściemniacze, które można niezależnie regulować. Jeśli w szczegółach produktu, w wierszu „ściemniacz” znajduje się adnotacja „tak”, oznacza to, iż wybrany model posiada możliwość ściemniania.
Pojęcie lampy stojące LED obejmuje w zasadzie wszystkie lampy stojące wyposażone w technologię LED – w najróżniejszych formach. A więc również lampy oświetlające sufit. Te z kolei są bardzo często wyposażone w lampkę do czytania przymocowaną bezpośrednio do podstawy. Elastyczne ramię lampki umożliwia łatwe skierowanie światła w dowolną stronę i w ten sposób zapewnia idealne światło do czytania.
Wszystkie lampy stojące LED mają jedną wspólną cechę: zapewniają światło. Dzięki nowoczesnej technologii LED w formie wbudowanych na stałe diod lub wymiennych źródeł światła. Ale czy nowoczesna technologia oznacza jednocześnie nowoczesny, futurystyczny design – oczywiście nie.
Nowoczesne, smukłe konstrukcje to oczywistość w przypadku diod LED ze względu na ich kompaktowy charakter – przynajmniej, gdy są wbudowane na stałe. Jednak wszystko zależy od gustu użytkownika, można zdecydować się na klasyczną lampę stojącą LED z kloszem, na lampę podłogową z drewnianą podstawą – tutaj nie ma ograniczeń. Lampy stojące oferowane są w stylu industrialnym, skandynawskim, vintage czy o modnym wyglądzie trójnoga. Lampa stojąca LED pozwala w pełni zrealizować ulubiony styl wyposażenia wnętrz.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.