- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- ...
- 16
- Dalej
Jedno jest pewne: bez nich ciemna pora roku byłaby o wiele mniej przyjemna! Mowa o lampach zewnętrznych z czujnikami ruchu. Automatycznie włączają światło, gdy pędzimy po schodach przy wejściu do domu w ciemności rano lub wjeżdżamy na podwórko wieczorem.
Najlepsze źródło światła dla każdego oświetlenia zewnętrznego z czujnikiem ruchu: LED. Do zainstalowania na stałe lub jako żarówka modernizowana (do konwencjonalnych lamp z oprawą). Powodem jest nie tylko wydajność energetyczna czy długa trwałość. Jednak w przypadku lamp z czujnikami ruchu, główną zaletą jest to, że diody LED niezwłocznie osiągają 100% jasności. Jest to potrzebne podczas wchodzenia po schodach, a także do ochrony przed włamaniem.
Wszystko, czego możesz potrzebować na swojej posesji! Obejmuje to:
A nie mówimy jeszcze o wszystkich lampach, które można wyposażyć w zewnętrzny czujnik ruchu. Mówimy tylko o lampach zewnętrznych, które mają stały czujnik ruchu. Następnie wystarczy ustawić go zgodnie z wymaganiami danej nieruchomości, zmieniając obszar wykrywania, tj. kąt i zasięg, a także czas świecenia.
Jeśli stoisz w obliczu sytuacji, w której musisz zdecydować się na zupełnie nową lampę zewnętrzną, polecamy lampę zewnętrzną z wbudowanym czujnikiem ruchu. W tym przypadku czujnik ruchu jest na stałe zintegrowany z ramką, działa natychmiast i wymaga jedynie odpowiedniego ustawienia. Instalacja jest całkowicie nieskomplikowana dzięki dołączonej instrukcji instalacji. Najlepiej powierzyć je elektrykowi, który prawidłowo zainstaluje oświetlenie.
Z drugiej strony, jeśli chcesz zmodernizować istniejące oświetlenie za pomocą czujnika ruchu**, przede wszystkim upewnij się, że przestrzegasz wszystkich zasad bezpieczeństwa podczas pracy z systemami elektronicznymi. Lub od razu zadzwoń do zaufanego elektryka. To, co można zrobić wcześniej, to zastanowić się, czy źródło światła powinno być sterowane tylko za pomocą czujnika ruchu, czy również za pomocą przełącznika. Aby nie być ograniczonym, można zainstalować przełącznik wyboru. Dzięki temu można wygodnie wybierać między trybem czujnika ruchu a stałym włączaniem lub wyłączaniem.
Z kolei nie ma problemów z instalacją lamp zewnętrznych z czujnikami ruchu, które są obsługiwane przez Solar. Przynajmniej nie trzeba podłączać świateł, ponieważ energia potrzebna do ich zapalenia jest pochłaniana przez panel słoneczny w ciągu dnia. Na przykład w przypadku kinkietów zewnętrznych z baterią słoneczną należy oczywiście zadbać również o to, by były one przymocowane do ściany. Najbardziej nieskomplikowane są prawdopodobnie lampy z grotem ziemnym z baterią słoneczną**, które można wielokrotnie przestawiać.
Aby uzyskać więcej informacji na temat prawidłowej instalacji oświetlenia zewnętrznego z czujnikiem ruchu, prosimy o wcześniejszy kontakt z naszym działem doradztwa technicznego. Można się z nimi skontaktować, korzystając z poniższych danych kontaktowych.
Lampę zewnętrzną z czujnikiem ruchu stosuje się zawsze tam, gdzie nie jest potrzebne stałe oświetlenie, np. na schodach przy wejściu do domu, przy wjeździe na podwórko lub do garażu czy w ciągach komunikacyjnych. Powoduje to konieczność precyzyjnego ustawienia czujnika ruchu** (jeśli produkt na to pozwala). W przeciwnym razie światło nie włączy się, gdy zaparkujesz samochód lub spróbujesz wspiąć się po schodach do drzwi wejściowych z pełnymi torbami zakupów. Ale właśnie to ma znaczenie!
Należy więc wcześniej jasno określić gdzie chcemy używać światła i wybrać produkty o odpowiednich właściwościach. Ważnymi właściwościami są kąt wykrywania, zasięg wykrywania i czas świecenia, które różnią się w zależności od oprawy i nie zawsze są regulowane. Dlatego należy zwrócić pełną uwagę na opis produktu.
Przy okazji: Aby czujnik ruchu nie włączał światła również w ciągu dnia, istnieje czujnik zmierzchu, który jest często instalowany wraz z lampą zewnętrzną z czujnikiem ruchu (więcej szczegółowych informacji można znaleźć w szczegółach produktu). Czujnik ten mierzy jasność otoczenia. Czujnik ruchu jest aktywowany lub dezaktywowany od określonego poziomu jasności. Niektóre produkty mają również regulowany czujnik zmierzchu - w końcu ludzie często bardzo różnie postrzegają to, czy coś jest wystarczająco jasne, czy już ciemne.
Bardzo powszechne zastosowanie lamp zewnętrznych z czujnikami ruchu: wejście do domu. Kąt wykrywania 90° jest często wystarczający dla kinkietów zewnętrznych. Dla całej ściany zalecane jest 180°. Oświetlenie ścieżek za pomocą słupków oświetleniowych działa dobrze przy kącie wykrywania 120°. Czy wybrałeś już konkretny produkt o większym kącie wykrywania? Następnie weź to i dostosuj ręcznie później za pomocą Fades.
Podczas ustawiania zasięgu detekcji nie ma sposobu na uniknięcie prób i błędów: poproś drugą osobę o przetestowanie nowo ustawionego czujnika ruchu poprzez ostrożne chodzenie w górę i w dół. W międzyczasie zajmij się dokładną regulacją. W takim razie lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu idealnie pasuje do Twojej posesji!
Czas świecenia można dostosować do własnych potrzeb. Tylko doświadczenie może tu pomóc, ponieważ na przykład parkowanie w garażu może trwać bardzo różnie długo, a czasami trzeba oświetlić mniej lub więcej schodów prowadzących do wejścia do domu.
W zdecydowanej większości przypadków w lampach zewnętrznych instalowane są tak zwane pasywne czujniki podczerwieni (czujniki PIR). Rejestrują one obraz termowizyjny, stale go sprawdzają i reagują na zmiany poprzez włączenie światła. Technologia ta jest stosowana zarówno w lampach zewnętrznych, jak i wewnętrznych.
Czujniki wysokiej częstotliwości lub radarowe** są również używane w pomieszczeniach. Działają one za pośrednictwem fal elektromagnetycznych. Stopniowo zyskują one miano inteligentnych czujników HF (iHF) do zastosowań zewnętrznych.
Z drugiej strony, tylko w pomieszczeniach stosowane są czujniki ultradźwiękowe, które działają poprzez odbicie dźwięku.
Innym czujnikiem jest czujnik kamery, który elektronicznie analizuje zawartość obrazu i jest używany zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Nie należy jednak mylić tego czujnika z kamerą oświetleniową - jest to jedna z najbardziej innowacyjnych lamp zewnętrznych w historii. Dzięki temu ostatniemu można uzyskać dostęp do kamery światła z dowolnego miejsca na świecie, która pokazuje na przykład wejście do domu (i informuje za pomocą wiadomości push, gdy listonosz jest przy drzwiach). Takie wysokiej jakości lampy, które często są również wyposażone w mikrofon i inne udoskonalenia techniczne, można znaleźć u markowych producentów, takich jak STEINEL.
Odpowiedni stopień ochrony jest jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę w przypadku nowej lampy zewnętrznej z czujnikiem ruchu (i bez niego). Oprawy zewnętrzne są narażone na działanie szerokiego zakresu warunków pogodowych**. Ale nie każda część Twojej nieruchomości jest omiatana przez burzę i obrzucana deszczem. Dlatego lampy zewnętrzne nie zawsze wymagają takiego samego stopnia ochrony. Stopień ochrony IP zapewnia, że lampa jest odpowiednio zabezpieczona przed wnikaniem wilgoci i ciał obcych.
Poinformuj naszego_ specjalistycznego doradcę** _o tym, którą część Twojej nieruchomości chciałbyś wyposażyć w lampę zewnętrzną z czujnikiem ruchu. Możemy wtedy bezpośrednio określić wymagany stopień ochrony. Dane kontaktowe znajdują się poniżej.
Przy okazji: Wiele osób automatycznie myśli o oświetleniu zewnętrznym ze stali nierdzewnej, gdy myślą o wytrzymałości w obszarach zewnętrznych. Jednak wiele lamp zewnętrznych z czujnikami ruchu i bez nich jest obecnie wykonanych z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest również odpowiednie do zewnętrznych warunków pogodowych.
Jeśli zdecydujesz się na stal nierdzewną, możesz oczywiście skorzystać ze wszystkich zalet tego materiału:
*Czy nadal masz jedno lub dwa pytania bez odpowiedzi? Do tego właśnie służą nasze specjalistyczne porady. _Tutaj_ znajduje się nasz formularz kontaktowy.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.