10% RABATU od 499 zł & 15% RABATU od 999 zł
Klasyczne żarówki i lampy halogenowe ściemniać można było zawsze. Zmiana technologii oświetleniowej na LED (i jej poprzedniczkę – lampę energooszczędną) przyniosła jednak w tym względzie pewne zmiany. Nie wszystkie lampy i żarówki LED da się ściemniać.
Funkcję ściemniania mają wyłącznie specjalne ściemnialne żarówki LED.Są one często, ale nie zawsze, ściemniane za pomocą ściemniacza fazowego.
Nie wszystkie żarówki LED da się ściemniać. Informacja o tym, czy daną żarówkę można ściemniać, czy też nie, znajduje się w szczegółach produktu w rubryce „Możliwość ściemniania”.
Akcesoria takie jak ściemniacze gniazdkowe służą do ściemniania lamp stołowych i podłogowych. Działają jednak zwykle tylko z żarówkami i lampami halogenowymi.
Tak! Najprostszym sposobem są inteligentne żarówki Jedną z ich najważniejszych właściwości jest możliwość indywidualnego ustawienia mocy, temperatury barwowej oraz barwy RGB. W przypadku tego rodzaju oświetlenia nie są potrzebne żadne dodatkowe ściemniacze. Inteligentne żarówki LED to zatem nowy i nieskomplikowany sposób na sterowanie oświetleniem.
Wewnątrz inteligentnej żarówki znajduje się już kompletna technologia ściemniania światła. Niektóre lampy nie wymagają nawet sieci WLAN. Obsługuje się je pilotem na podczerwień bez potrzeby podłączania do sieci. Taki „smart home w wersji light” to najprostsza alternatywa dla klasycznego sterowania oświetleniem.
Im Smart-Home-Leuchtmittel steckt bereits die komplette Dimmtechnik. Einige Leuchtmittel benötigen zudem kein WLAN, sondern werden per Infrarot-Fernbedienung gesteuert, sind dann jedoch nicht vernetzt. Dieses „Smart-Home-Lite“ ist die unkomplizierteste Alternative zur klassischen Lichtsteuerung.
Do ściemniania inteligentnego oświetlenia potrzebny jest zazwyczaj smartfon, sieć WLAN i aplikacja właściwa dla danego systemu inteligentnego domu.
Inną popularną metodą obsługi jest sterowanie głosowe z wykorzystaniem najpopularniejszych asystentów głosowych. Prawie wszystkie systemy mają w ofercie piloty dla osób, które chcą czasem odpocząć od smartfonu.
Dla tych, którzy preferują bardziej tradycyjną obsługę, przeznaczone są przełączniki ścienne. Zasilane są one bateriami, więc nie trzeba podłączać ich do prądu. Z oświetleniem łączą się one bezprzewodowo za pomocą WLAN.
Pełną gamę opcji sterowania oświetleniem można znaleźć w informacjach dotyczących poszczególnych systemów smart home.
Akcesoria, takie jak przełącznik ścienny Philips Hue, mocuje się do ściany za pomocą taśmy samoprzylepnej. Są ona zasilane bateriami. Poprzez sieć WLAN łączą się one bezprzewodowo z inteligentnymi lampami i żarówkami. To wygodny sposób na obsługę oświetlenia bez potrzeby kupowania dodatkowych ściemniaczy.
Niemal wszystkie systemy inteligentnego domu mają w ofercie piloty. Niektóre z nich to klasyczne piloty na podczerwień, inne działają przez Bluetooth. Jest to doskonałe uzupełnienie sterowania za pomocą aplikacji na smartfon.
SW przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt poprzez wypełnienie formularza kontaktowego.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.