10% RABATU od 499 zł & 13% RABATU od 699 zł
Niezależne od sieci oświetlenie awaryjne, zwane również oświetleniem ewakuacyjnym lub oświetleniem antypanicznym, pozwala zachować niezbędną orientację umożliwiającą ewakuację budynku w sytuacjach awaryjnych. W widoczny sposób należy również oznakować drogi ewakuacyjne.
Sytuacja awaryjna ma miejsce, gdy dojdzie do awarii zasilania w budynkach użyteczności publicznej, fabrykach czy kompleksach biurowych. Może do tego dojść w wyniku, np. klęsk żywiołowych czy usterek technicznych w podstacji. Czasem mają też miejsce przerwy w dostawie prądu w wyniku awarii.
Oświetlenie awaryjne może uratować życie! Gdy wysiada zwykłe, zależne od sieci elektrycznej oświetlenie, ciemność zapada znienacka. Ryzyko wypadków jest szczególnie wysokie w zakładach produkcyjnych, centrach logistycznych i na wielopoziomowych parkingach. Do takich miejsc światło dzienne często nie dociera wcale. Jednak problem ten dotyczy każdego budynku, w którym dochodzi do sytuacji awaryjnej po zapadnięciu zmroku.
Brak światła może wywołać także panikę, np. w salach koncertowych. Dzieje się tak dlatego, że 80% wszystkich informacji odbieramy za pomocą oczu i gdy nagle ich zabraknie, mózg odczuwa zagrożenie.
Istnieje również oświetlenie ewakuacyjne w postaci oświetlenia zapasowego. W przypadku awarii zasilania umożliwia ono bezpiecznie zakończenie pracy. W tego typu oświetlenie wyposażone są laboratoria, w których prowadzone są eksperymenty, w trakcie których istnieje ryzyko uwolnienia patogenów.
Oświetlenie awaryjne zasilane jest za pomocą akumulatora lub agregatu prądotwórczego, aby w sytuacji awaryjnej było niezależne od sieci elektrycznej.
Lampy awaryjne muszą mieć możliwość zasilania niezależnie od sieci przez co najmniej 3 godziny od momentu awarii prądu. Ważne jest również, aby oświetlenie włączało się natychmiast, czyli miało czas włączenia <1s.
Lampy awaryjne muszą zapewniać dostateczną widoczność, tak aby szybko można było ewakuować budynek i bezzwłocznie zlokalizować sprzęt bezpieczeństwa, np. sprzęt gaśniczy
Lampy różnią się między sobą sposobem montażu, jak również jasnością ( wyrażoną w lumenach) i zasięgiem widoczności mierzonym w metrach.
Obecnie lampy ewakuacyjne wyposażone są głównie w diody LED i akumulatory. W przypadku oświetlenia awaryjnego LED dużą zaletą jest energooszczędność – światło pozostaje włączone na dłużej, ponieważ bateria dużo wolniej się zużywa. Ponadto LEDy wymagają mniej działań konserwacyjnych.
W asortymencie sklepu znajduje się wysokiej jakości oświetlenie awaryjne marek takich jak Fischer Akkuulatorentechnik, Ledino, Osram czy Steinel.
Lampa ewakuacyjna służąca do oznaczania dróg ewakuacyjnych i ratowniczych. Jest widoczna z odległości 16 m.
Oprawa do oświetlania dróg ewakuacyjnych i ratunkowych z automatycznym systemem testowania funkcjonalności dla podniesienia bezpieczeństwa.
Oświetlenie antypanicznego. Włącza się jedynie w przypadku przerwania dostawy prądu w ciągu pół sekundy i świeci przez co najmniej trzy godziny.
W przypadku dodatkowych pytań należy kontaktować się za pomocą formularza kontaktowego.
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.